PlayStation VR2 se na trh dostane v únoru 2023, cenou nepotěší

PlayStation VR2 se na trh dostane v únoru 2023, cenou nepotěší

Náhlavní souprava pro virtuální realitu od Sony vstoupí na trh s brutální cenovkou.

Náhlavní souprava pro virtuální realitu nové generace od společnosti Sony, PlayStation VR2, se začne prodávat 22. února 2023 a její cena se bude startovat na 549,99 dolarech, což je při dnešním kurzu 13 600 korun. Samotná konzole PlayStation 5, která stále vysoce nedostatkové zboží, přitom po nedávném zdražení vychází v tuzemském maloobchodním prodeji na 14 490 korun (varianta s diskovou mechanikou).

Nicméně pro zajímavost, na americkém trhu stojí samotná konzole PS5 499 dolarů, takže nový VR systém je o 50 dolarů dražší. A samozřejmě PS VR2 není samostatný systém, ale jde o periferii určenou výhradně pro konzoli poslední generace od Sony, takže když se to sečte, jde o poměrně drahou vstupenku do světa imerzivních zážitků.

Základní nabídka PlayStation VR2 bude obsahovat samotný headset, dvojici ovladačů PS VR2 Sense a stereofonní sluchátka. Další bundle v ceně 599,99 dolarů bude navíc obsahovat i voucher do obchodu PlayStation Store na VR titul Horizon Call of the Mountain.

Společnost Sony propaguje řadu dalších projektů pro PS VR2, které přijdou na trh v příštím roce, a už dříve uvedla, že očekává, že bude při debutu systému k dispozici na 20 titulů. Společnost také nedávno vývojářům sdělila, že pracuje na snazším portování stávajícího softwaru na platformu, ale zároveň potvrdila, že zpětná kompatibilita s původními tituly pro PSVR se nechystá.

Pokud jde o srovnání PS VR2 s jiným hardwarem pro virtuální realitu, co se týče cen, náhlavní souprava Meta Quest 2 se v současné době prodává za 13 990 korun, pokud si pořídíte 128GB verzi – 256GB model stojí 16 490 korun, náhlavní soupravu a ovladače Valve Index lze pořídit za zhruba 27 000 korun.

Jak se dalo čekat, reakce na cenu PS VR2 rezonovaly na sociálních sítích prakticky ihned po oznámení, přičemž nikdo nemůže pochopitelně strávit přemrštěnou startovací cenu, kterou společnost Sony na svůj nejnovější hardware nasadila.

Japonský výrobce se však snaží potenciálním kupcům připomenout, že PlayStation VR2 bude obsahovat technologie, které nabízejí „jedinečné herní zážitky“, jako jsou zpětná vazba od náhlavní soupravy, eye-tracking, 3D zvuk a adaptivní spouště a haptická odezva ovladačů PS VR2 Sense.

Zařízení také nabídne vylepšené sledování ovladačů prostřednictvím náhlavní soupravy a vysoce věrný obraz v rozlišení 4 000 × 2 040 HDR (2 000 × 2 040 na oko) a konstrukční prvky, jako jsou integrovaný ventilátor a kolečko pro nastavení čočky, které mají zpříjemnit hraní.

Je otázka kolik VR systémů má Sony ambice prodat. Vzhledem k tomu, že dva roky po vydání PS5 je stále dost těžké opatřit si samotnou konzoli a nabídka optimalizovaného obsahu je přinejlepším průměrná, bude první várka PS VR 2 spíše záležitostí pro hardcore fanoušky Sony.

Zdroj: gamedeveloper.com

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...