Project Q: Leak handheldu od Sony moc nelichotí

Project Q: Leak handheldu od Sony moc nelichotí

Zařízení Sony Project Q určené pouze pro vzdálené hraní zřejmě běží na systému Android. Co dodat?

PlayStation 5 trhá rekordy v prodejích, a ze stálého přísunu skvělých i exkluzivních titulů se fanoušci tetelí blahem. A co na to Sony? Chystá na trh uvést jeden z nejabsurdnějších handheldů vůbec. Nebo to tak minimálně vypadá. Project Q, nedávno odhalený handheld pro remote play, unikl na veřejnost a vypadá a funguje přesně tak, jak byste očekávali od ovladače DualSense s osmipalcovou obrazovkou.

Uniklé záběry zařízení v akci sdílel na internetu účet technologického nadšence vystupujícího jako Zuby. Krátká videa a několik fotografií odhalily něco, co vypadá jako operační systém založený na Androidu, a objevil se i náhled pod „kapotu“. Ale málo platné, celé zařízení moc lákavě nepůsobí, protože se zdá, že to není víc než DualSense rozdělený na dvě části a mezi ně je naroubovaný tablet s LCD displejem. Píše se rok 2023 a společnost Sony je top herní společnost s nejúspěšnějšími heními konzolemi na kontě a z nějakého důvodu se zdá, že se rozhodla vytvořit něco, co navazuje na Wii U než extenzi konzole poslední generace.

Kanonáda memů, která se objevila před pár měsíci, když společnost Sony oficiálně představila příslušenství pro PS5, poukazuje na to, že si fanoušci všimli, že je cosi divného na novém zařízení… Ale vidět tu věc v něčích rukou, jak listuje mezi ikonami na domovské obrazovce, to je teprve zklamání. Jistěže bude finální verze uživatelského rozhraní do vydání pravděpodobně více přizpůsobena PlayStationu, ale stejně… K tomu se ještě přidá přepálená cena a tragická výdrž baterie handheldu a neštěstí je na světě.

Společnost Sony uvedla, že zařízení bude uvedeno na trh ještě letos, zasvěcený herní odborník Tom Henderson označil za konkrétnější cíl listopad 2023.

Zdroj: kotaku.com 

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...