Společnost Sony uvedla, že se celkem prodalo přes 20 milionů kusů konzole PlayStation 5

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Společnost Sony uvedla, že se celkem prodalo přes 20 milionů kusů konzole PlayStation 5

Společnost Sony uvedla, že se celkem prodalo přes 20 milionů kusů konzole PlayStation 5

Poslední předchozí údaj o celosvětovém prodeji PS5, 19,3 milionu kusů, společnost Sony zveřejnila minulý měsíc.

„Jsme nadšeni, že se můžeme podělit o informaci, že společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) prodala celosvětově více než 20 milionů konzolí PlayStation 5,“ uvedla ve svém prohlášení Veronica Rogers, SVP, vedoucí globálního prodeje a obchodních operací společnosti SIE.

„Od uvedení PS5 na trh naše týmy neúnavně pracovaly na tom, aby dodaly herní konzoli nové generace, která si získala celý svět, a my chceme touto cestou poděkovat fanouškům za jejich podporu. Vaše vášeň pro značku PlayStation je tím, co nás pohání a co nás inspiruje k inovacím nových technologií, navrhování budoucnosti her a dalšímu vytváření nejlepšího místa pro hraní,“ prohlásili zástupci společnosti.

Herní konzole nové generace, jako jsou PS5 a Xbox Series X, se od pandemie potýkají s nedostatkem komponent. Je tedy dost možné, že kdyby bylo k dispozici více konzolí, prodeje by byly ještě vyšší. V rozhovoru pro GI.biz se ale společnost holedbala, že do konce roku plánuje „výrazné navýšení“ výroby konzolí.

Společnost Sony uvedla, že očekává, že během současného finančního roku prodá o 56 % více PS5 než v předchozím období, a prohlásila, že ani to neuspokojí poptávku spotřebitelů.

Společnost minulý měsíc oznámila, že během finančního roku FY21, který skončil v březnu 2022, dodala 11,5 milionu konzolí PS5, čímž nesplnila svůj původní cíl 14,8 milionu konzolí o více než 3 miliony kusů, což bylo podle ní způsobeno právě nedostatkem komponent, respektive čipů.

Konzole PS5 zůstává mimořádně žádaným zbožím, dodávky jsou velice omezené a rychle se vyprodávají. I když se trh s přeprodejem tohoto zboží uklidnil, zejména ve srovnání s rokem 2021, mnoho lidí je stále ochotných zaplatit daleko více, než je jeho maloobchodní hodnota.

Zdroj: Videogameschronicle.com

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...