Sony možná vyvíjí PlayStation 5 s odpojitelnou diskovou jednotkou

Sony možná vyvíjí PlayStation 5 s odpojitelnou diskovou jednotkou

Společnost Sony údajně vytváří první novou iteraci své konzole PlayStation 5. Nová konzole prý bude tenčí než původní verze a bude vybavena odpojitelnou diskovou jednotkou.

Podle Toma Hendersona z Insider Gaming plánuje společnost Sony vydat novou konzoli PlayStation 5, která bude vybavena odpojitelnou diskovou jednotkou. Pokud je to pravda, šlo by o nový model, který by překlenul mezeru mezi dvěma současnými verzemi konzole Sony na trhu.

Od roku 2020, kdy společnost Sony debutovala s konzolí PS5, se prodávaly pouze dvě edice, jedna s diskovou mechanikou a druhá bez ní. Druhá je samozřejmě určena výhradně pro digitální hry. Kvůli problémům s dodávkami čipů pro celý herní průmysl nebyly Sony ani Microsoft schopny vydat různé verze svého hardwaru, jako se to podařilo společnosti Nintendo.

Nová konzole údajně vyjde koncem roku 2023 a bude mít téměř identický hardware jako v současnosti prodávané PS5. Podle zdroje by jednotka mohla být připojena přes port USB-C na zadní straně zařízení a samotný disk bude přenosný.

Společnost Sony již v minulosti vyráběla slim verze svých konzolí, takže je docela nasnadě, že se o to pokusí i s touto generací konzolí. Nikdy však nepředstavila odnímatelnou diskovou jednotku, což by bylo jednak novinkou, jednak dalším zdrojem příjmů pro případ, že by byla případně potřeba její výměna.

V roce 2023 čeká Sony ještě jedna zásadní událost spjatá s PS5 a to uvedení nového headsetu pro virtuální realitu, které se očekává na začátku příštího roku.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...