Nové konzole od Nintenda bychom se mohli dočkat už příští rok

Nové konzole od Nintenda bychom se mohli dočkat už příští rok

Spekulace o nové konzoli od Nintenda začínají operovat i s datem vydání, dočkat bychom se mohli už za rok.

Podle informací VGC, by mohl nový přírůstek v rodině konzolí Nintendo disponovat cenově přijatelnějším LCD displejem namísto pokročilejšího OLED panelu, který je u posledního Switche. Navíc by měla konzole zachovat tradiční slot pro cartridge. Vedoucí představitelé Nintenda očekávají, že časový rámec vydání na konci roku 2024 zajistí hladký průběh bez problémů se zásobováním, které postihly v době vydání Xbox Series S / X a PlayStation 5.

Nintendo Switch je skvělá konzole, nicméně už se začíná projevovat, že je na trhu od roku 2017, takže vedle výkonnějších konkurentů začíná zaostávat. Zprávy o plánované konzoli s 4K rozlišením, které v roce 2020 zveřejnil Bloomberg, Nintendo ale dementovalo. I když společnost v roce 2021 vydala inovovaný model Switch s OLED obrazovkou, nedošlo k žádným dalším hardwarovým nebo softwarovým vylepšením.

Zdroje z VGC také naznačují, že vývojové sady pro nadcházející Nintendo již obdrželi vývojáři a podle Nikkei Asia, vývoj nové konzole probíhá podle plánu. Avšak zatím nebyly zveřejněny žádné konkrétní detaily, zda novinka nabídne 4K rozlišení nebo pokročilejší úložiště či výpočetní výkon (tedy minimálně ten se však očekává).

Přestože se každý rok setkáváme s novými spekulacemi o připravované konzoli od Nintenda, je zřejmé, že tentokrát může jít o něco více. Sedm let od uvedení Switch na trh je delší doba než intervaly mezi předchozími modely Wii a Wii U a poté Wii U a Switch. Uvidíme, s čím se tentokrát Nintendo vytasí.

Zdroj: The Verge

 

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...