Autoři původních skladeb pro Halo žalují Microsoft kvůli nevyplaceným autorským honorářům

  • Gaming Ready
  • Life
  • Autoři původních skladeb pro Halo žalují Microsoft kvůli nevyplaceným autorským honorářům

Autoři původních skladeb pro Halo žalují Microsoft kvůli nevyplaceným autorským honorářům

Skladatelé, kteří stojí za kultovním soundtrackem ke hře Halo, žalují Microsoft kvůli nevyplaceným honorářům.

Jak informoval server Eurogamer, Marty O’Donnell a Mike Salvatori tvrdí, že jim Microsoft dluží autorské honoráře staré 20 let.

Dvojice se podílela na vytvoření pravděpodobně jedné z nejznámějších herních hudebních skladeb, včetně legendárního „mnišského“ chóru, který se stal synonymem pro sérii Halo.

Právníci zastupující O’Donnella a Salvatoriho původně podali žalobu ve Washingtonu v červnu 2020 a vznesli proti společnosti Microsoft šest žalobních důvodů, včetně porušení kontaktu, bezdůvodného obohacení a neoprávněného zásahu.

V rozhovoru pro Eurogamer O’Donnell uvedl, že se on a Salvatori snažili se společností Microsoft celou záležitost urovnat již deset let, ale nakonec se rozhodli podniknout právní kroky poté, co se jim nepodařilo dosáhnout žádného skutečného pokroku.

Je zde mnoho pohyblivých částí, ale O’Donnell a Salvatori’s v podstatě tvrdí, že vytvořili a licencovali hudbu Halo tvůrci franšízy Bungie, zatímco obchodovali jako O’Donnell Salvatori Inc., a tvrdí, že Microsoft jim v důsledku toho dluží licenční poplatky.

V protižalobě společnost Microsoft uvedla, že soundtrack byl vytvořen na základě smlouvy o dílo a jako takový se kvalifikuje jako autor díla. Společnost O’Donnell toto posouzení odmítá.

„Nikdy se nejednalo o práci za úplatu,“ řekl O’Donnell. „Vždy šlo o licenční smlouvu. Tak jsme to udělali i s Halo. S vůbec první hudbou ke hře Halo, která byla poprvé napsána a nahrána v roce 1999. Byla licencována společnosti Bungie. Společnost Bungie byla koupena Microsoftem až za více než rok.“

Zdroj: Game Developer

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...