Nedostupnost konzolí PlayStation 5 bude pokračovat i v roce 2022

Nedostupnost konzolí PlayStation 5 bude pokračovat i v roce 2022

Nedostatek systému PS5 bude pokračovat kvůli celosvětovému nedostatku čipů, varovala společnost Sony.

Globální nedostatek počítačových čipů způsobil, že se vyrábí méně PS5, ale protože je tento hardware ztrátový, vedlo to ke zvýšení provozních zisků společnosti Sony.

Nedostatek konzolí PlayStation 5 bude podle společnosti Sony pokračovat a mnoho zákazníků tak přijde o možnost v dohledné době koupit nejnovější herní hardware společnosti.

Sony loni v červenci oslavovala PS5 jako svou nejrychleji prodávanou konzoli, která dosáhla 10 milionů prodaných kusů, ale problémy s dodávkami znamenají, že se jí nyní prodalo méně kusů než PS4 ve stejnou dobu od jejího uvedení na trh.

Hardware konzolí se prodává se ztrátou, přičemž náklady se společnosti Sony nakonec vrátí prostřednictvím her, předplatného a prodeje periferních zařízení, což znamená, že problémy s dodávkami vedly k 12% nárůstu provozního zisku společnosti.

Zásadním problémem s dodávkami je celosvětový nedostatek počítačových čipů, nicméně nedostatek na maloobchodní úrovni pro spotřebitele ještě zhoršují překupníci, kteří hromadně objednávají zboží, jakmile je k dispozici, aby je prodali se ziskem. Vzhledem k tomu, že překupníky nakoupené konzole nejsou ihned prodány dál a nepoužívají se, potenciálně tak prohlubují ztrátu výrobce.

Zdroj: Sky News

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...