PlayStation VR2: Jak bude vypadat nový VR systém pro PlayStation?

PlayStation VR2: Jak bude vypadat nový VR systém pro PlayStation?

V uplynulých dnech se společnost Sony pochlubila designem nové náhlavní soupravy VR nové generace PlayStation VR2 spolu s aktualizovaným ovladačem PlayStation VR2 Sense.

Náhlavní souprava PS VR2 má podobný tvar jako ovladač PS VR2 Sense a získává vzhled „koule“. Právě tento k představuje 360stupňový výhled, který hráči pociťují při vstupu do světa virtuální reality.

Design náhlavní soupravy PS VR2 byl rovněž inspirován vzhledem produktů řady PS5. Konzole PS5 má ploché hrany, zatímco u náhlavní soupravy PS VR2 byl kladen větší důraz na přidání zaoblení designu, protože je určena k neustálému kontaktu, podobně jako zaoblené hrany ovladače DualSense a náhlavní soupravy Pulse 3D.

Cílem společnosti je vytvořit náhlavní soupravu, která se stane nejen atraktivní součástí „výzdoby“ obývacího pokoje uživatele, ale zároveň ho vtáhne do herního světa natolik, že téměř zapomene, že používá náhlavní soupravu nebo ovladač. Proto vývojáři ergonomii náhlavní soupravy věnovali velkou pozornost a provedli rozsáhlé testování, aby zajistili pohodlí pro různé velikosti hlavy. Už u první náhlavní soupravy PS VR bylo mnoho pozitivních ohlasů na ergonomii díky pečlivému vyvážení hmotnosti náhlavní soupravy a jednoduchému nastavitelnému náhlavnímu pásku, takže stejný koncept zůstal zachován i u náhlavní soupravy PS VR2. Stejné zůstávají i další prvky, jako je nastavitelná luneta náhlavní soupravy, která umisťuje oblast lunety blíže nebo dále od obličeje, a umístění stereofonního konektoru pro sluchátka.

Zdroj: Sony

U náhlavní soupravy PS VR2 přibyli nové funkce, jako je kolečko pro nastavení čoček, takže uživatelé mají další možnost přizpůsobit vzdálenost čoček mezi očima a optimalizovat tak svůj výhled. Vznikl také štíhlejší design s mírným snížením hmotnosti – a to i s novými přidanými funkcemi, jako je nový vestavěný motor pro zpětnou vazbu náhlavní soupravy. Vytvořit štíhlejší design s novými přidanými funkcemi, které by vylepšily naši první náhlavní soupravu, byla docela výzva, ale týmy designérů a konstruktérů dokázaly, že to je možné.

Vývojáři do náhlavní soupravy PS VR2 integrovali nový design ventilačního otvoru. Yujin Morisawa, senior art director ve společnosti SIE, vedl design náhlavní soupravy PS VR2 a vysvětlil, proč je to jeho absolutně nejoblíbenější část designu:

„Když jsem začal pracovat na designu náhlavní soupravy PlayStation VR2, jednou z oblastí, na kterou jsem se chtěl zaměřit jako první, byl nápad vytvořit v náhlavní soupravě větrací otvor, který by umožňoval proudění vzduchu, podobně jako větrací otvory na konzoli PS5, které umožňují proudění vzduchu. Naši inženýři přišli s tímto nápadem jako s dobrým způsobem, jak umožnit větrání a zabránit zamlžování čoček, zatímco jsou hráči ponořeni do svých VR her. Pracoval jsem na mnoha konstrukčních konceptech, abych toho dosáhl, a v konečném návrhu můžete vidět, že mezi horní a přední plochou zaměřovače je malý prostor, který obsahuje integrovanou ventilaci. Jsem opravdu hrdý na to, jak to dopadlo, a na pozitivní zpětnou vazbu, kterou jsem zatím dostal. Doufám, že se mnou budou souhlasit i naši fanoušci PlayStation, a už se nemohu dočkat, až si to vyzkouší.“

V systému PS VR2 se můžeme těšit na spoustu zajímavých novinek, včetně ohromující vizuální věrnosti v rozlišení 4K HDR a nejmodernějšího grafického vykreslování, vylepšeného sledování, jako je sledování kamery zevnitř ven, nových funkcí technologie PlayStation VR2 Sense, jako je zpětná vazba náhlavní soupravy, a nového intuitivního ovladače PS VR2 Sense, který vytváří hluboký pocit pohlcení. Systém PS VR2 se navíc dodává v jednoduchém provedení s jedním kabelem, takže se uživatelé mohou okamžitě připojit ke svým hrám. Vývojové sady pro systém PS VR2 už mají v rukou tvůrci her, kteří mohou začít připravovat novou generaci VR her.

Zdroj: blog.playstation.com

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...