Herní hity, které nás letos ještě čekají

Herní hity, které nás letos ještě čekají

Na E3 se vývojáři pochlubili připravovanými tituly, které mohou hráči očekávat v brzké budoucnosti. Jaké jsou aktuálně nejočekávanější hry, jejichž vydání se dočkáme ještě letos? Pojďme se blíže podívat na některé herní události druhé poloviny roku 2018. Konzoloví i PC hráči se mají v dohledné době na co těšit, druhý poločas roku 2018 bude opravdu úrodný – na své…

Na E3 se vývojáři pochlubili připravovanými tituly, které mohou hráči očekávat v brzké budoucnosti. Jaké jsou aktuálně nejočekávanější hry, jejichž vydání se dočkáme ještě letos? Pojďme se blíže podívat na některé herní události druhé poloviny roku 2018.

Konzoloví i PC hráči se mají v dohledné době na co těšit, druhý poločas roku 2018 bude opravdu úrodný – na své si přijdou milovníci singleplayeru, ale i vyznavači masivních online RPG. Ti, kteří propadli šílenství jménem battle royale, také nepřijdou zkrátka.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Když je řeč o MMO (massivly multiplayer online) hrách, tak se téměř každému vybaví coby nejvýznamnější reprezentant právě „wowko“, titul, který Blizzard díky obrovské hráčské základně udržuje při životě už více než 14 let. Nyní se hra dočká už sedmého rozšíření. Pod názvem Battle for Azeroth vychází nový obsah, který se částečně vrací k samému jádru světa Warcraftu – odvěkému konfliktu mezi Aliancí a Hordou. Vůdci na obou stranách vedli líté boje, zažili vzestupy a pády a byli nahrazeni novou krví, takže se může bojovat dál, v DLC přibyly nové rasy a oblasti – Kul Tiras a Zandalar, řada questů a raidů. World of Warcraft: Battle for Azeroth vychází 14. srpna a je určena pro PC hráče.

Spider-Man

Exkluzivně na PlayStation 4 vychází open-world hra, jejímž hlavním hrdinou je marvelácký superhrdina Spider-Man. Za vývojem stojí studio Insomniac Games, které vytvořilo například slavnou sérii Ratchet & Clank. Hra nevychází z žádného konkrétního Spider-Manova dobrodružství a rozvíjí samostatný příběh nezávislý na komiksech a filmech. Otevřený svět je příslibem různorodé akce, která (snad) nesklouzne k repetitivním generických questům.

Fanoušci Petera Parkera se dočkají 7. září.

Shadow of the Tomb Raider

Hra, která proslavila Laru Croft, byla v polovině 90. let jednou z příčin obrovské popularity PlayStationu a brzy se rozšířila i na další platformy. Za více než 20 let jsme se dočkali dvou desítek her na různé platformy, včetně Game Boye Color. Ne všechny díly patří do zlatého herního fondu, ale restartu celé série, který započal titulem Tomb Raider(překvapivě) v roce 2013, se nedá snad nic vytknout. Po úspěšném a velice zdařilém Rise of Tomb Raider z roku 2015 se dočkáme fantasticky vypadajícího Shadow of the Tomb Raider, který se přesune do jihoamerické džungle, kde se Lara opět setká s početnými jednotkami gangu Trinity. Podle tvůrců se hráči mohou těšit na stealth akci, úžasnou grafiku a příběh. Hra vychází pro PlayStation 4, Xbox One a PC 14. září.

Forza Horizon 4

Jestli něco mohou playstationový hráči xboxářům a pcčkářům závidět, je to jednoznačně Forza Horizon, série závodních her, které nabízejí otevřený svět a fotorealistickou grafiku a špičkovou hratelnost. Hra od Playground Games ve své nejnovější podobě nabídne také změnu prostředí v závislosti na ročním období s důrazem na co největší přiblížení se reálné předloze. Forza Horizon 4 bude ale primárně shared-world, takže se po silnicích budou prohánět hráči společně – bude tedy možné vyzvat je k závodu nebo navázat kontakt, což je pro závodní hru zajímavý koncept. Hra Forza Horizon 4 vychází exkluzivně pro Xbox One a PC 2. října.

Assassins‘s Creed Odyssey

Série Assassins‘s Creed je dojnou krávou Ubisoftu a na některých dílech je vidět spíše úporná potřeba vydat další díl než snaha přinést originální a zajímavou hru. Loňský Assassins‘s Creed s podtitulem Origins se však může směle řadit k nejlepším singleplayer hrám roku 2017. Na jeho úspěch chce navázat i Assassins‘s Creed Odyssey, který je situován do starého Řecka 431 let před naším letopočtem. Tvůrci uvedli, že se bude nový díl zaměřovat zejména na RPG prvky, a dočkat bychom se měli i několika různých konců, které se budou lišit v závislosti na rozhodnutích učiněných během hraní. Hra vychází pro PlayStation 4, Xbox One a PC 5. října.

Super Mario Party

Na své si přijdou i majitelé hybridní konzole Nintendo Switch, jelikož vychází oblíbený titul známý z předešlých herních systémů – Super Mario Party. Hráče čeká návrat k herním klasikám a osvědčeným mechanismům, které možnosti nové konzole rozvíjejí – díky propojení dvou obrazovek mohou například v řadě her vznikat originální designy levelů. Rozsáhlé kolekce miniher z nintendovského univerza se majitelé Switchů dočkají 5. října.

Call of Duty: Black Ops 4

Nejnovější CoD přenese hráče do prostředí nedaleké budoucnosti a válečné vřavy. Tvůrci tentokrát naprosto vypustili singleplayer a jeho místo zaujal battle royale režim nazvaný Blackout (samozřejmě je to reakce na obrovskou popularitu Fortnitu). Multiplayer přinese zpět unikátní postavy a schopnosti známé z Black Ops 3 a nebude chybět ani oblíbený Zombies mode(tentokrát i s AI boty pro sólo hraní). Velká očekávání ale vzbuzuje zmíněný battle royale režim, který zatím nesou zapálení CoD hráči dost nelibě. Black Ops 4 se také vydá po stopách Overwatche a Destiny 2, jelikož bude na PC součástí blizzardovské platformy Battle.net. Hry vycházejí na PlayStation 4, Xbox One a PC 12. října.

Red Dead Redemption 2

Jedna z nejočekávanějších her posledních let je pokračování open-world akční adventury Red Dead Redemption odehrávající se na Divokém západě. Hru vytvořilo studio Rockstar Games, které stojí za sérií Grand Theft Auto. Red Dead Redemption 2 se odehrává před událostmi z prvního dílu a hráč se ocitne v kovbojských botách psance Arthura Morgana, který je ve službách známého padoucha Dutche van der Linda. Otevřený svět slibuje desítky hodin zábavy. Hra vychází na konzole PlayStation 4 a Xbox One 26. října.

Hitman 2

Série her o Agentovi 47 přináší do světa počítačových her důmyslnou stealth akci už od roku 2000, kdy vyšel Hitman: Codename 47. Vývoj obstarává IO Interactive, hru vydá ale tentokrát WB Games. Hráče čeká v novém Hitmanovi řada exotických lokací k prozkoumání a také zástup cílů pro zlikvidování (opět bude na hráči, aby našel optimální postup). Ačkoliv jde o celkem sedmou hru série, nese nejnovější dobrodružství Agenta 47 pořadové číslo 2, jelikož jde o pokračování restartu a navazuje na hru Hitmanz roku 2016. Hitman 2 vychází na PlayStation 4, Xbox One a PC 13. listopadu.

Fallout 76

Legendární post-apo RPG se stylizací do 50. let na americkém předměstí přešlo před několika lety do stáje Bethesdy. Ta stojí za třetím dílem, stand-alone dodatkem New Vegas i za zatím posledním čtvrtým Falloutem. Nejnovějším Falloutem s podtitulem 76 mění další směrování série – Fallout 76bude totiž multiplayerový shared-world survival. Děj hry se odehrává 25 let po Velké válce a nabízí možnost sdílet dobrodružství s dalšími hráči, k čemuž přímo vybízí, a průchod hrou významně usnadní větším skupinám – sólisté zůstanou pozadu. Podle všeho by měla mít mapa nového Falloutu čtyřikrát větší rozsah než v případě čtvrtého dílu. Reakce milovníků série jsou zatím rozpačité, jak si Fallout 76 povede, se dozvíme 14. listopadu. Hra vyjde na PlayStation 4, Xbox One a PC.

Just Cause 4

Rico Rodriguez se vrací, tentokrát rozpoutá velkolepou akci zahrnující řadu zbraní, dopravních prostředků všeho druhu a ikonického lasa s hákem v jihoamerické džungli. Hráče čeká frenetická akce, extrémní výkyvy počasí, které ovlivní vzhled prostředí i hratelnost. Just Cause počtvrté si užijí hráči na PlayStationu 4, Xboxu One i PC od 4. prosince.

Zdroj: DCD Publishing

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...