Nejočekávanější hry roku 2020

Nejočekávanější hry roku 2020

Co nás letos čeká a nemine?

Rok 2020 přinese v oblasti her řadu novinek. Na jedné straně vyjde hned několik silných a očekávaných titulů a na sklonku roku by se měly do prodeje dostat také konzole nové generace od Microsoftu a Sony. Většího rozšíření by se mělo dočkat také cloudové hraní díky Google Stadia. Blíže se nyní podíváme na ty nejočekávanější herní počiny – převážně půjde o pokračování kultovních titulů.

Watch Dogs: Legion (polovina 2020)

Třetí díl „gétéáčkové“ akční adventury od Ubisoftu bude situován do post-brexitového Londýna. Dystopická vize přetechnizovaného pulzujícího města vypadá graficky úchvatně, příběh se má točit okolo britské odnože fiktivní hackerské skupiny DedSec. Hra má vyjít na dosluhující generaci konzolí, na nové konzole, pro Stadii i na PC. Původně ohlášené datum vydání 6. března 2020 bylo odloženo na zatím blíže nespecifikovaný termín ve fiskálním roce 2021, který Ubisoftu začíná v dubnu 2020.

Dreams (14. února 2020)

Od Media Molecule, tvůrců Little Big Planet a Tearaway, přijde už v polovině února originální počin Dreams, hra, kde hráč, tvoří, experimentuje a sdílí svoje vlastní unikátní hry. Jde tedy o nekonvenční hru, možná spíše platformu, kde uživatel vytváří, modifikuje a sdílí herní koncepty, puzzle, mechanismy nebo „hraje“ hry, které vytvořili ostatní hráči. Hra vyjde na PlayStation 4.

Animal Crossing: New Horizons (20. března 2020)

Pro Nintedo byl rok 2019 nesmírně úspěšný. Závratné prodeje handheldu Switch doplňovaly silné tituly a na hlad po dalších reaguje japonský gigant uvedením své megaúspěšné značky Animal Crossing na platformu Switch. Nejnovější Animal Crossing: New Horizons je celkově pátým dílem této série, která se dá označit jako nelineární life simulator. Hra byla původně ohlášena na rok 2019, ale po odložení by se jí majitelé Switche měli konečně dočkat 20. března.

Dying Light 2 (TBC)

Velký boom zombie survival her už je za námi. Zrno se oddělilo od plev, díky bohu, a prostor mají ty skutečně dobré tituly. Originální koncept a herní mechanismus pomohl hře Dying Light předčít konkurenci a vyčnívat ze záplavy jednotvárných titulů. Hra, kde je klíčové střídání dne a noci jakožto strategická herní mechanika, si vysloužila druhý díl. Nová hra nabídne rozsáhlejší prostředí – mapa má být čtyřnásobná v porovnání s prvním dílem. Hra vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (TBC)

Legendární RPG z roku 2004, které vzniklo na základě stejnojmenné deskovky, je kultovní záležitost pro miliony hráčů. Do upírské kůže bychom se konečně měli letos vrátit v jedné z nejočekávanějších her posledních 15 let. Hra se má odehrávat v současném Seattlu, kde je ústřední postava zabita a následně se vrací mezi živé coby krvežíznivý upír, který začíná rozvíjet své speciální upírské schopnosti. Hra má vyjít v průběhu roku na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Doom Eternal (20. března 2020)

Krvavý, násilný a rychlý – to je Doom Eternal, který navazuje na stejný koncept, který nastolila Bethesda svým svérázným rebootem z roku 2016. Stejně jako už čtvrtstoletí starý originál, respektive původní pokračování, se vrací bitka s pekelnými tvory z Marsu zpět na Zem. Grafické orgie a nekonečná řežba s mutanty, démony a další verbeží má vyjít na PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch i pro Google Stadia.

Half-Life: Alyx (březen 2020)

Po pokračování Half-Lifu volá herní komunita už od roku 2007, kdy vyšla Episode Two s otevřeným koncem. Valve nikam nespěchalo a nejnovější Half-Life oficiálně oznámil na sklonku loňského roku. Half-Life: Alyx je FPS pro virtuální realitu na PC – kompatibilní má být pro Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest a Windows Mixed Reality. Podle Valve není plánováno vydání non-VR verze, takže si zarytí fanoušci, kteří dlouhé roky čekají na další Half-Life, budou ve velkém pořizovat VR systémy (ideální scénář). Mimochodem, pro majitele Valve Index bude hra k dispozici zdarma. Nejde tedy o plnohodnotné pokračování a děj hry je situován před události z Half-Lifu 2, hlavní hrdinkou je Alyx Vance a její příběh nemá být podle vývojářů ani side-story ani epizodkou, ale další částí celkového příběhu. Hra má být stejného rozsahu jako HL 2.

The Last Of Us: Part II (29. března 2020)

Hra The Last Of Us vyšla v roce 2013 na tehdy dosluhující PlayStation 3 a rychle se stala asi tím nejlepším, co jste na této konzoli mohli kdy zahrát. Za hrou stojí studio Naughty Dog, které dalo herní komunitě také nezapomenutelnou akční sérii Uncharted. Na rozdíl od Uncharted je TLOU temné a tíživé, odehrává se ve světě zamořeném zmutovanými lidmi (v podstatě zombies), kanibaly a vrahy, kde je boj o přežití náročný. Druhý díl ještě přitvrdí, neboť se má nést ve znamení nemilosrdné pomsty hlavní hrdinky Ellie. Hra vyjde na PlayStation 4 29. března 2020.

Final Fantasy VII (3. března 2020)

JRPG je žánr, který západním hráčům nejlépe představily kultovní hry jako Legend of Zelda a opětovaný a skoro až nezdravě adorovaný titul Final Fantasy VII, který vyšel v roce 1997 na první PlayStation. O remaku se mluví už dvě dekády a nyní se konečně zdá, že se dočkáme. Na hře se podílel i původní designer postav Tetsuya Nomura, produkoval ji Yoshinori Kitase, který režíroval původní hru, a vrátil se i scénarista Kazushige Nojima. Hra je plnohodnotným remakem, pre-renderované prostředí bylo nahrazeno plně polygonální grafikou a zkoumání i souboje se odehrávají v reálném čase, stejně jako tomu je ve Final Fantasy XV. Jak se na dobrodružství eko-teroristické skupiny Avalanche a outsidera Clouda Strifa bude dívat nová generace hráčů a jak jej přijmou skalní fanoušci, to se dozvíme už na začátku března, kdy hra vyjde pro PlayStation 4.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...