Xbox Series X a Series S jsou nejrychleji prodávané konzole od Microsoftu

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Xbox Series X a Series S jsou nejrychleji prodávané konzole od Microsoftu

Xbox Series X a Series S jsou nejrychleji prodávané konzole od Microsoftu

Xbox Series S a X jsou nejrychleji prodávanými konzolemi v historii, přičemž se jich už prodalo více než konzolí jakékoli předchozí generace.

Výsledky společnosti Microsoft za čtvrté čtvrtletí potvrdily závazek společnosti pronikat více do herního segmentu, jak uvedl generální ředitel Satya Nadella. Novým konzolím se daří navzdory nedostatku dodávek komponent, kvůli kterému je od uvedení na trh v listopadu loňského roku dost obtížné koupit Xbox řady X.

Nadella uvedl, že konzole Xbox Series S a X jsou nejrychleji prodávanými konzolemi v historii, přičemž se jich od uvedení na trh už prodalo více než konzolí jakékoli předchozí generace ve stejném časovém období. Nadella také dodal, že rychle roste také služba Game Pass.

Analytici odhadují, že celkové prodeje konzolí Xbox Series X a S dosáhly k 30. červnu 6,5 milionu kusů, což je značný nárůst oproti 5,7 milionu kusů konzolí Xbox One a 5 milionům kusů konzolí Xbox 360 ve stejném časovém období.

Údaje o prodejích systému PlayStation jsou ještě lepší. Přestože se společnost Sony potýká se stejným nedostatkem čipů, který ovlivňuje dodávky nových konzolí – nemluvě také o velkém problému s překupníky – analytická společnost The NPD Group v dubnu oznámila, že se konzole PS5 stala nejrychleji prodávanou konzolí v historii USA, a to na základě údajů shromážděných prodejci z celého odvětví. Nutno dodat, že také Nintendo Switch se také svého uvedení na trh před více než čtyřmi lety stále skvěle prodává.

Společnosti Sony i Microsoft uvedly na trh nový hardware během pandemie, kdy lidé hledali způsoby, jak se zabavit, a hry představovaly ideální únik. Nicméně pandemie také předznamenala také hospodářskou recesi, což by se na prodeji herních konzolí mohlo podepsat. Bez ohledu na to data hovoří jasně: lidé hrají videohry raději než kdykoli předtím, a to i přes současné problémy s pořízením konzole nové generace.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...