Ve Filadelfii vznikne stadion pro profesionální hráče za 50 milionů dolarů

  • Gaming Ready
  • Esport
  • Ve Filadelfii vznikne stadion pro profesionální hráče za 50 milionů dolarů

Ve Filadelfii vznikne stadion pro profesionální hráče za 50 milionů dolarů

Východní pobřeží USA se dočká stadionu pro pořádání esportovních klání za 50 milionů dolarů. Stadion bude mít 3 500 míst a za jeho vybudováním stojí snaha Comcastu podpořit svůj esport tým Fusion.

Profesionální hráči z východního pobřeží Ameriky se brzy dočkají velkolepého stadionu. Ve Filadelfii vyroste ve spolupráci města s Comcastem aréna o rozloze 60 000 metrů čtverečních, která bude vyhrazena esportu. Otevření by se měla dočkat v roce 2021.

V nové aréně bude doma tým Fusion, který patří Comecastu, a zaměřuje se na Overwatch. Stadion by však měl sloužit jako hub pro celé východní pobřeží. Stát by měl také v blízkosti městského 47akrového komplexu stadionů, kde jsou doma baseballoví Phillies nebo fotbalisté z Philadelphia Eagles. Zpráva je tedy jasná – esporty a tradiční sporty patří k sobě.

Půjde o vůbec první budovu tohoto typu, která bude sloužit výhradně pro esportovní události. Nejde však o úplně první esportový stadion v USA, tím se totiž stal texaský Esport Stadium Arlington, který byl otevřen v listopadu roku 2018. Texaský stadion slouží vedle místa pořádání turnajů jako hub pro profesionální hráče.

Sledováním esportovních klání tráví svůj volný čas stále více Američanů – turnaj DoTA 2 International měl větší sledovanost než Daytona 500 a ekonomové prorokují, že se z profesionálního hraní stane v roce 2019 miliardový byznys, přičemž až 40 % obchodních aktivit bude probíhat v USA.

Zdroj: Motherboard

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...