Společnost Sony snížila výrobu, sehnat PlayStation 5 bude ještě těžší

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Společnost Sony snížila výrobu, sehnat PlayStation 5 bude ještě těžší

Společnost Sony snížila výrobu, sehnat PlayStation 5 bude ještě těžší

Společnost Sony snížila očekávanou výrobu svých konzolí PS5 na 15 milionů kvůli omezením v oblasti komponent a logistiky.

Japonský technologický gigant si dříve stanovil cíl, že do konce března vyrobí více než 16 milionů kusů, čímž by dosáhl svého prodejního cíle pro toto období a zároveň získal náskok před výrobou v následujícím roce. Společnost nyní toto číslo snížila na přibližně 15 milionů, čímž se její cíl prodat do března 14,8 milionu kusů PS5 poněkud vzdálil.

Problémy s logistikou a nedostatkem dílů se pro Sony staly závažnějšími, uvedl finanční ředitel Hiroki Totoki na konferenčním hovoru s investory koncem minulého měsíce. Prodej PS5 ve čtvrtletí končícím v září byl o něco slabší, než se očekávalo, uvedl 28. října, přičemž předtím varoval, že jakékoli obnovení šíření covid-19 může mít dopad na dodávky komponent. Nerovnoměrné zavádění vakcín v rozvojových zemích, kde mají dodavatelé společnosti Sony své výrobní základny, způsobilo, že dodávky čipů a dílů byly poněkud nepředvídatelné. Nedostatek komponentů zahrnuje nenápadné, ale nezbytné vybavení, jako jsou čipy pro řízení napájení. Výrobci čipů od společnosti Toshiba, která takové čipy pro napájení dodává, až po Taiwan Semiconductor Manufacturing Company varovali, že situace ve výrobě se pravděpodobně neznormalizuje ani během roku 2022.

PlayStation 5 se letos v červenci stala nejrychleji prodávanou konzolí Sony, ale od té doby zaostává za tempem prodeje svého předchůdce PlayStation 4. Konzole PS5, která byla uvedena na trh před rokem, je od svého uvedení na trh těžko k sehnání, což je způsobeno také tím, že se Sony snaží alespoň částečně pokrývat trhy a do jednotlivých zemí dodává „málo, ale aspoň něco“.

Společnost Sony není zdaleka sama, kdo se snaží najít nějakou cestu k překonání nedostatku. Konkurenční společnost Nintendo na začátku listopadu snížila celoroční odhad prodeje konzolí řady Switch o 1,5 milionu kusů. Podle zprávy webu Nikkei společnost rovněž snížila svůj výrobní cíl pro současný fiskální rok o 20 %.

Mezitím společnost Valve se sídlem v Bellevue ve státě Washington posunula debut své přenosné konzole Steam Deck z prosince na únor s odvoláním na problémy s globálním dodavatelským řetězcem. Steam Deck je kapesní systém podobný konzoli Switch od společnosti Nintendo.

Frustrace kolem omezených zásob Sony roste mezi výrobci her i fanoušky konzole. Jeden z předních japonských herních vydavatelů uvedl, že hráči, kteří dříve kupovali verze jeho her pro PlayStation, nyní postupně přecházejí na nákup PC edice.

Hry pro PlayStation 5 se zatím nedokázaly prosadit ani ve své domovině – japonským žebříčkům prodejnosti dominuje platforma Switch od Nintenda, jak ukazují údaje z Market Tracker Famitsu.

Výrobní partneři společnosti Sony očekávají, že zásoby PlayStation 5 zůstanou omezené až do roku 2022, a uvedli, že výroba dostatečného počtu kusů k dosažení cíle společnosti, kterým je prodej 22,6 milionu kusů v příštím fiskálním roce, bude náročná.

Zdroj: straitstimes.com

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...