PlayStation VR 2 bude mít při uvedení na trh nejméně 20 titulů

PlayStation VR 2 bude mít při uvedení na trh nejméně 20 titulů

Společnost Sony Interactive Entertainment informovala investory (a následně i běžné smrtelníky), že uvedení PlayStation VR 2 bude velká událost a na hráče čeká slušná nabídka obsahu.

V prezentaci pro obchodní segment společnost vysvětlila, že až bude její aktualizovaný headset pro virtuální realitu uveden na trh, bude to s více než 20 tituly první i třetí strany, včetně titulu Horizon: Call of the Mountain.

Společnost Sony však neuvedla, zda některý z titulů třetích stran bude portem z Meta Questu nebo jiných VR platforem, nebo zda některý z titulů první strany bude aktualizací předchozích exkluzivních titulů pro PSVR.

Ať už bude těchto dvacet VR titulů zcela novými hrami, nebo reedicemi, Sony si v každém případě povede dobře. Prodeje prvního PlayStation VR byly sice fajn (od roku 2020 přes 5 milionů kusů), ale to je méně než pět procent celkových prodejů PS4.

Můžeme mít určité indicie, že alespoň některé z těchto titulů jsou VR verze již existujících AAA her. V roce 2021 uspořádala společnost Sony interní vývojářskou konferenci, na které byli vývojáři vyzváni k vývoji titulů pro PSVR2. Společnost Sony zřejmě dala jasně najevo, že má zájem na tom, aby byly na platformu portovány triple-A hry, podobně jako je tomu u PSVR režimů pro Resident Evil 7, Hitman 3No Man’s Sky.

Silná nabídka pro PSVR2 by v kombinaci s technologickými vylepšeními technologie VR od Sony mohla společnosti pomoci přeměnit větší procento majitelů PlayStation 5 na zákazníky VR. I když jsou hry dostupné na jiných platformách, mohly by zvýšit zájem hráčů.

Společnost Sony zatím datum vydání PSVR2 nepotvrdila. Prozradila, že zařízení bude obsahovat nové ovladače se sledováním rukou, rozšířené zorné pole a monitory s vyšším rozlišením uvnitř headsetu.

Zdroj: Gamedeveloper.com

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...