Herní subbrandy na českém trhu
Výrobci IT si dobře uvědomují sílu a potenciál gamingu. Téměř všichni velcí výrobci mají buď vlastní řady herního hardwaru a doplňku, nebo o sobě dávají vědět jako štědří sponzoři esportovních týmů, pořadatelé turnajů a podobně. Pojďme se společně podívat na samostatné herní subbrandy největších IT výrobců na našem trhu. Acer: Predator Společnost Acer se angažuje na poli gamingu i esportu,…
Výrobci IT si dobře uvědomují sílu a potenciál gamingu. Téměř všichni velcí výrobci mají buď vlastní řady herního hardwaru a doplňku, nebo o sobě dávají vědět jako štědří sponzoři esportovních týmů, pořadatelé turnajů a podobně. Pojďme se společně podívat na samostatné herní subbrandy největších IT výrobců na našem trhu.
Acer: Predator
Společnost Acer se angažuje na poli gamingu i esportu, kde na sebe upozorňuje vlastní značkou Predator. Portfolio herních doplňků a zařízení má Acer rozsáhlé – od herních notebooků Predator Helios a Triton přes desktopové sestavy řady G, monitory, po sluchátka a myši, které vznikají ve spolupráci s jednou z nejoblíbenějších gamingových značek SteelSeries. V nabídce Aceru je pod značkou Predator také řada podložek, batohů a dalších doplňků.
ASUS: Republic of Gamers
Značka RoG je jednou z nejzvučnějších a dokazuje, že to ASUS myslí s gamingem vážně. Kromě notebooků Zephyrus nebo FX nabízí ASUS pod značkou RoG také herní motherboardy, sluchátka, desktopové počítače, grafické karty Strix či Poseidon, monitory Strix, Swift, sluchátka, klávesnice, myši, podložky nebo gamingový router Rapture. V esportovní lize pak má ASUS vlastní ASUS Cup, ve kterém proběhly dvě stovky turnajů.
BenQ: Zowie
Společnost BenQ akvírovala Zowie Gear na konci roku 2015. Od té doby je Zowie gamingovou divizí tchajwanského giganta. Pod značkou Zowie jsou na trhu herní myši, podložky, zvukové karty a řada dalšího příslušenství. Když je řeč o Zowie by BenQ, jde především o monitory, jež se používají zejména mezi profesionálními hráči
Dell: Alienware
Alienware vznikl v roce 1996, společnost, která měla přinést revoluci do oblasti gamingového hardwaru, založili Nelson Gonzalez a Alex Aguila. Společnost se soustředila desktopové herní počítače, notebooky, pracovní stanice a herní konzole. Dell se zajímal o Alienware od roku 2002, v roce 2006 byla akvizice schválena a Alienware se od toho okamžiku stal součástí gamingové divize. Pod touto značkou vznikají notebooky a desktopové počítače, jež jsou považovány za prémiové.
HP: Omen
V oblasti gamingového hardwaru nezůstává pozadu ani HP se svou značkou OMEN. Vedle notebooků, desktopových sestav a monitorů má HP v nabídce herní myši, podložky, klávesnice, sluchátka nebo podobně jako Dell externí grafickou kartu (amplifier).
Lenovo: Legion
Čínský technologický gigant má rozsáhlé portfolio, ve kterém nechybí ani řada gamingových zařízení a periférií, ty nesou značku Legion. V rodině Legion je nejnápadnější řada Y, což jsou herní notebooky i hotové stolní sestavy. V nabídce herních doplňků nabízí Lenovo pod značkou Legion také herní myši. Na gaming se Lenovo hodlá soustředit i nadále, ambice prosadit se má mimo jiné také v oblasti AR/VR.
Zdroj: DCD Publishing
- Hardware
- 12. 2. 2018