Xbox Cloud Gaming podporuje Steam Deck prostřednictvím prohlížeče Edge

Xbox Cloud Gaming podporuje Steam Deck prostřednictvím prohlížeče Edge

Microsoft uvedl, že na zprovoznění Xbox Cloud Gaming na Steam Decku úzce spolupracoval s Valve.

Uživatelé Steam Decku sice měli přístup ke streamovaným hrám z Xboxu, ale nebylo možné používat k hraní her ovládání zařízení Steam Deck. Společnost Microsoft nyní vydala beta verzi prohlížeče Microsoft Edge pro Steam Deck, která obsahuje plnou podporu.

„Úzce jsme spolupracovali se společností Valve a týmem Xbox Cloud Gaming, abychom prostřednictvím Microsoft Edge Beta for the Steam Deck přinesli podporu Xbox Cloud Gaming (Beta) s Xbox Game Pass Ultimate,“ uvedla Missy Quarry, komunitní manažerka pro Microsoft Edge. „Sami jsme z toho obzvláště nadšeni, protože cítíme, že to může otevřít nové možnosti v komunitě linuxových hráčů.“

Zatímco řada titulů Xbox Game Studios je schopna běžet nativně na Steam Decku, Xbox Game Pass není na Steamu k dispozici, takže předplatitelé budou muset streamovat tituly ze služby Microsoftu.

Linuxová verze aplikace Microsoft Edge nyní obsahuje podporu ovládání Steam Decku a je k dispozici v centru Discover Software Center, které je součástí systému SteamOS. Společnost Microsoft také zveřejnila podrobné pokyny pro vytvoření odkazu na Xbox Cloud Gaming na Steam Decku, aby byl v budoucnu přístup k němu snazší.

Nejnovější podpora služby Xbox Cloud Gaming na platformě Steam Deck od Microsoftu přichází jen několik týdnů poté, co společnost podrobně popsala své tituly pro kapesní počítač od Xbox Game Studios. Na Steam Decku je nyní možné spustit také systém Windows, který poskytuje další způsob přístupu k titulům Xbox Game Pass. Generální ředitel společnosti Valve Gabe Newell prohlásil, že „více než rád“ pomůže Microsoftu přinést službu PC Game Pass do služby Steam, ale dokud se tak nestane, jsou Xbox Cloud Gaming a Windows na Steam Decku v tuto chvíli jedinými použitelnými metodami.

Zdroj: The Verge

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...