Vyzkoušeno za vás: Lenovo Legion Y720

Vyzkoušeno za vás: Lenovo Legion Y720

Tématem tohoto vydání Gaming Ready jsou herní notebooky, proto jsme do rubriky Play využili možnost vyzkoušet si herní notebook Lenovo Legion Y720 doslova na vlastní kůži. Co jsme zjistili? Herních notebooků už se hráči nemusejí bát. Notebooky, které se označují za „herní“, měly ještě v nedávné minulosti mezi hráči nelichotivou pozici. Výrobci často upřednostnili okázalý design…

Tématem tohoto vydání Gaming Ready jsou herní notebooky, proto jsme do rubriky Play využili možnost vyzkoušet si herní notebook Lenovo Legion Y720 doslova na vlastní kůži. Co jsme zjistili? Herních notebooků už se hráči nemusejí bát.

Notebooky, které se označují za „herní“, měly ještě v nedávné minulosti mezi hráči nelichotivou pozici. Výrobci často upřednostnili okázalý design před výbavou a funkčností, což však nároky na hraní dnešních herních titulů neuspokojovalo. Hardwarově lépe vybavené modely byly zase cenově nedostupné a obecně nebyla výdrž a výkon herních notebooků v porovnání s cenou žádná výhra. To se však začalo v posledních letech měnit. Velcí výrobci začali brát hráče vážně a v mnoha případech to vedlo ke vzniku speciálních produktových řad a sub-brandů, jako je například Lenovo Legion. Měli jsme možnost blíže se seznámit s modelem Lenovo Legion Y720, který je přesvědčivým argumentem, že herní notebooky čeká slibná budoucnost.

Model, který jsme si vyzkoušeli, patří do řady herních notebooků Lenovo Legion, konkrétně šlo o řadu Y720.

Testovaná konfigurace

  • Model: 80VR00GACK
  • Úložiště: 128 GB SSD, 2 TB HDD
  • Operační paměť: 16 GB RAM DDR4
  • Procesor: čtyřjádrový Intel Core i7-7700HQ (2,8 GHz, Turbo Boost až 3,8 GHz)
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX1060 6GB GDDR5
  • Operační systém: Windows 10 Home
  • Úhlopříčka displeje: 15,6″
  • První dojem

Designové pojetí řady notebooků Lenovo Legion Y720 sází na praktičnost a obejde se bez nápadných a okázalých výstřelků. Jediným designovým prvkem, který zaujme na první pohled, je uchycení displeje uprostřed, přičemž víko má na obou stranách, kde bývají panty, zkosené hrany. Nejde přitom jen o vizuální zvláštnost, toto řešení má i praktické opodstatnění: po stranách jsou umístěny reproduktory. Plastové šasi s jemným strukturováním dotváří celkový příjemný dojem z úsporného vzhledu. Kombinace černé barvy a červených prvků a podsvícení je nevtíravá a nevyvolává dojem překombinovanosti, který je typický pro herní produkty nezávisle na výrobci.

Herní výbava

Díky solidní hardwarové výbavě si Lenovo Legion Y720 poradí i s hrami ve Full HD a plných detailech. Hardware je také náležitě chlazen. Notebook reguluje otáčky dle zátěže, přičemž časté přechody nejdou přeslechnout a občas mohou působit i rušivě. Otáčky lze ale samozřejmě regulovat manuálně.

Pro hráče je důležitá klávesnice (herním klávesnicím jsme se věnovali v minulém čísle). Notebook Legion Y720 je vybaven plnohodnotnou klávesnicí (se zúženou numerickou částí), která nejen, že má nezbytné podsvícení, ale umí například také rozpoznat více stisknutých kláves naráz. Velkým benefitem pro hráče jsou pak o něco větší směrové šipky. Pro rychlé a pohodlné nastavování všemožných vlastností, včetně klávesnice, je k dispozici software Lenovo Nerve Sense. Nástroj umožňuje i další nastavení, vše je důkladně vizualizováno, proto veškerá nastavení zvládnou i běžní uživatelé.

Příjemným a vstřícným krokem směrem k hráčům je také podpora Xbox One gamepadů – pro tyto účely má Legion Y720 dedikovanou Wi-Fi kartu od Microsoftu, která dokáže přijmout až čtyři bezdrátové gamepady.

Méně už potěší touchpad, který je sám o sobě pro hraní nepoužitelný a pro plnohodnotný herní zážitek je samostatná myš doslova nutná. To je ovšem detail – neexistuje snad hráč, který by preferoval touchpad před myší. K připojení periférií je Legion Y720 více než velkorysý – nabídka konektorů zahrnuje tři USB 3.0, USB-C s Thunderboltem 3, HDMI a samozřejmostí je v této kategorii notebooků také ethernetový port.

Hezký pohled

Notebook Legion Y720 je vybaven Full HD IPS panelem s LED podsvícením. Obraz podává věrně, a to ze všech pozorovacích úhlů, zaujme i vykreslením barev, které na lesklé obrazovce krásně vynikají. Vedle GeForce GTX 1060 je ve výbavě notebooku také integrovaná grafika v procesoru, která je k dispozici zejména pro neherní aktivity – díky tomu může notebook mimo hraní posloužit i pro práci, a to s vyšší výdrží na baterii oproti provozu s dedikovanou grafikou.  Nechybí samozřejmě konektory pro připojení externího monitoru – vybrat si lze z připojení přes HDMI, miniDisplayPort či Thurderbolt.

Je skutečně mobilní

Zatímco před pár lety byl herní notebook synonymem obřího nepraktického kufru, dnes už jsou i dobře vybavené stroje plně mobilní, jak dokládá také Legion Y720. S rozměry 380 mm (šířka), 277 mm (hloubka) a 29 mm (výška) nijak nevybočuje z běžné nabídky 15,6″notebooků. Hmotnost 3,2 kg je sice lehce nad průměrem, který je u této velikosti úhlopříčky běžný, přesto nejde o žádný zásadní nedostatek.

Verdikt

Lenovo si začíná na poli herních notebooků vydobývat dobrou pozici – nabízí také volitelné možnosti konfigurace – díky tomu má co nabídnout v kategorii startovních strojů, ale i v oblasti skutečných herní bestií. Legion Y720 je výkonný a designově příjemný herní notebook, určitě zaujme hráče, jež chtějí spolehlivý herní stroj za přijatelnou cenu odpovídající výbavě. Legion Y720 ale nezklame ani náročné hráče, které by mohl přesvědčit o tom, že je na čase vzít herní notebooky na milost.

Zdroj: DCD Publishing

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...