PS Vita 2?! Sony údajně pracuje na novém handheldu

PS Vita 2?! Sony údajně pracuje na novém handheldu

Vrátí se Sony do handheldové hry?

Nejnovější zprávy naznačují, že společnost Sony pracuje na novém kapesním herním zařízení s kódovým označením Q-Lite, které by mohlo fanouškům PlayStation poskytnout další možnost hraní na cestách. Zatímco různá nová kapesní zařízení v loňském byla určená pro plnohodnotné hraní, Q-Lite od Sony bude s větší pravděpodobností určen spíše pro vzdálené hraní her pro PS5 než jako samostatná platforma s exkluzivními hrami.

Handheldy v poslední době zažívá novou vlnu zájmu, částečně díky vydání Steam Decku od společnosti Valve a pokračujícímu úspěchu Nintenda Switch. Obě kapesní konzole nabízejí výkonný hardware pro hraní her a přístup ke cloudovému hraní, což hráčům umožňuje vychutnat si špičkové hry jen se spolehlivým připojením k internetu (což v praxi samozřejmě také není tak ideální, jak se zdá). Do konkurenčního boje se s vlastními kapesními herními zařízeními vrhly i další společnosti, například Asus, Logitech a Razer.

Společnost Sony naposledy vstoupila na trh kapesních herních zařízení s konzolí PlayStation Vita (která byla uvedena na trh již v roce 2012) a byla celých sedm let v aktivním provozu, než její výroba v roce 2019 skončila bez jakýchkoliv plánů na pokračovatele. Nedávné zvěsti však naznačují, že společnost Sony přehodnotila situaci a přece jen se do handheldového rybníčku opět navrátí.

Pokud by opravdu na rozdíl od předchozích handheldů cílil Q-Lite na vzdálené hraní her pro PS5, nemuselo by to být nutně špatně. Díky začlenění všech funkcí ovladače PlayStation DualSense by nový handheld PlayStation mohl majitelům nabídnout optimalizovaný herní zážitek, který by mohl být pohodlnější než hraní na noteboocích, počítačích nebo telefonech.

Zdroj: Ubergizmo

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...