Podle Sony bude nedostatek konzolí PlayStation 5 pokračovat i v příštím roce

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Podle Sony bude nedostatek konzolí PlayStation 5 pokračovat i v příštím roce

Podle Sony bude nedostatek konzolí PlayStation 5 pokračovat i v příštím roce

Kdo chce hrát na nejnovější konzoli od Sony, ten marně shání, kde mají PlayStation 5 skladem. Podle Sony tento nedostatek zatím nekončí. Nicméně Sony vidí tuto nerovnováhu, která hráče zrovna dvakrát netěší, jako ukazatel popularity nového PlayStationu.

Podle výrobce PlayStation 5 zůstane nedostatkovým zbožím až do roku 2022, z čehož vyplývá, že má společnost omezené možnosti zvýšit prodejní cíle své nejnovější herní konzole.

Při oznamování finančních výsledků koncem dubna japonský konglomerát uvedl, že do 31. března prodal 7,8 milionu kusů nové herní konzole a v současném fiskálním roce chce prodat nejméně 14,8 milionu kusů. Tím by se nový model vyrovnal PlayStation 4, kterého se doposud prodalo více než 115,9 milionu kusů.

Dále na brífinku společnost Sony analytikům sdělila, že je náročné reagovat na tak silnou poptávkou. Je pravda, že je PS5 od svého listopadového uvedení na trh, prakticky nemožné sehnat – částečně kvůli nedostatku komponentů, jako jsou čipy, přičemž společnost neuvedla, kdy očekává normalizaci dodávek.

Po celoročním růstu akcie po výsledcích klesly. Společnost Sony uvedla, že odkoupí zpět až 200 miliard jenů (1,8 miliardy dolarů) vlastních akcií poté, co vykázala zisk za březnové čtvrtletí, který zaostal za odhady analytiků. Předpověděla, že provozní zisk se v současném fiskálním roce sníží asi o 4 %, ale analytici zvažovali, zda by společnost mohla překonat konzervativní výhled s pomocí silné poptávky po nové konzoli a hrách. Akcie od zveřejnění výsledků 28. dubna klesly přibližně o 8 % poté, co v předchozím roce vzrostly o 75 %.

Další informace o plánech společnosti Sony na příští rok

Sony musí co nejdříve zvýšit výrobu a zajistit, aby byly konzole na pultech obchodů. Poptávka zůstane vysoká bez ohledu na pandemickou situaci, ujistil finanční ředitel společnosti Sony analytiky, kteří se obávají, zda Sony dokáže plně využít nárůstu potenciálu domácí zábavy, který vyvolala pandemická situace. Společnost Sony uvedla, že počet aktivních uživatelů sítě PlayStation Network za měsíc klesl na konci období leden-březen na 109 milionů ze 114 milionů o čtvrtletí dříve a prodej plných her v tomto období také poklesl oproti předchozímu roku.

Konkurenční společnost Nintendo varovala, že nedostatek součástek by mohl mít dopad na výrobu. Oficiálně plánuje v roce končícím březnem 2022 prodat 25,5 milionu konzolí, což je o něco méně než v předchozím roce. Interně však prý vedení společnosti Nintendo usiluje o výrobu 28 až 29 milionů konzolí, uvedla agentura Bloomberg News.

Zdroj: Bloomberg

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...