Nové Nintendo Switch s OLED displejem půjde do prodeje na podzim

Nové Nintendo Switch s OLED displejem půjde do prodeje na podzim

Nintendo Switch OLED je čtvrtou iterací populární hybridní konzole Nintendo Switch (byla na trh uvedena v roce 2017) a bude se prodávat společně s Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite. Zákazníci se novinky dočkají na podzim.

Nintendo novinku oznámilo 6. července na svém oficiálním účtu na Twitteru. Specifikace Nintendo Switch OLED se shodují s některými dřívějšími domněnkami a zvěstmi, které o aktualizované konzoli kolovaly, přičemž největší novinkou je 7palcový OLED displej (původní Switch má 6,2palcový LCD displej). Nintendo Switch OLED nebude nahrazovat původní model Switche a místo toho bude sloužit jako „nadstandardní“ volba pro zákazníky.

Nintendo Switch OLED bude k dispozici od 8. října 2021 a bude stát 349,99 dolarů (tuzemští prodejci mají konzoli momentálně zalistovanou za cenu 9 490 korun). Současné Nintendo Switch se prodává nejčastěji okolo 8 790 korun a varianta Nintendo Switch Lite (což je pouze handheld) za 5 990 korun. To znamená, že Nintendo Switch OLED stojí o necelých 1 000 korun více než standardní model Switch. Podle agentury Bloomberg stojí výroba nového Switche jen o 10 dolarů více než u původního modelu, přičemž většina nákladů vzniká kvůli nové obrazovce a dodatečnému úložišti.

Hlavním tahákem konzole Nintendo Switch OLED je jeho displej s organickou světelnou diodou, zkráceně OLED. OLED je všeobecně považován za jednu z nejlepších zobrazovacích technologií, protože na rozdíl od LCD obrazovky není při zobrazování obrazu závislý na podsvícení. Místo toho zobrazuje obraz pomocí světla vyzařovaného každým jednotlivým pixelem, což znamená, že můžete dosáhnout lepšího podání barev a vyšší úrovně kontrastu.

Velikost displeje Nintendo Switch OLED je také větší než LCD displej původního Switche. Nová verze má 7 palců, což by hráčům mělo poskytnout o něco více prostoru.

Vylepšení se dočkal také stojánek a zvuk; nevypadá to však, že by Nintendo Switch OLED podporoval technologii prostorového zvuku, jako je Dolby Atmos. Místo toho se zdá, že reproduktory na samotném zařízení byly pouze vylepšeny. Širší stojánek přinese větší komfort při hraní v režimu tabletop. Další novinkou je podpora kabelové sítě LAN, uvítají zejména ti, kteří mají pocit, že online hry na Nintendu Switch nejsou při hraní přes Wi-Fi nejstabilnější a nejspolehlivější.

Další oblastí, kde se Nintendo Switch OLED oproti původnímu modelu naštěstí zlepšuje, je velikost interního úložiště. Nintendo Switch OLED má 64GB úložiště oproti 32 GB u původního modelu Switch, podpora microSD karet zůstala zachována.

Dokovací stanice Nintendo Switch se také dočkala jemného vylepšení – má zaoblené hrany pro modernější vzhled a dodává se v off-white barvě, která odpovídá novému bílému barevnému schématu Nintendo Switch OLED. Konzole je k dispozici také v klasické neonově modročervené barevné kombinaci s černým dockem.

Stejně jako předchozí model bude nový Switch dock k dispozici k zakoupení samostatně v online obchodě Nintendo (nebude se prodávat v maloobchodě) a bude fungovat s původním Switchem. Cena nebyla oficiálně stanovena, ale očekává se, že bude podobná jako v případě klasického docku (60 dolarů).

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...