Co všechno víme o konzoli Nintendo Switch Pro

Co všechno víme o konzoli Nintendo Switch Pro

Herní nadšenci očekávali, že videoherní gigant Nintendo představí na E3 2021 novou verzi své populární konzole Nintendo Switch. Jenže o očekávané konzoli, pro kterou se používá označení Nintendo Switch Pro, nepadla jediná zmínka. Co tedy víme o „bájné“ nové konzoli a dočkáme se jí vůbec?

Ty nejoptimističtější odhady a spekulace stále operují s tím, že by se Nintendo Switch Pro mohlo objevit na trhu ještě letos. Na druhé straně – Nintendo zatím ani neoznámilo, ani nepotvrdilo, že by byly práce na konzoli Switch Pro v procesu. A prezident Nintenda, Doug Bowser, byl doposud na otázky ohledně nového harwaru poněkud vyhýbavý.

Ale vzhledem k tomu, že se zvěsti stále hromadí, je nasnadě domnívat se, že se Switch Pro stane realitou. Takže tady je vše, co je o nové konzoli zatím známo.

Herní konzole Nintendo Switch Pro se objevila na stránkách francouzského prodejce za 399 eur, což by signalizovalo, že se skutečně na nové konzoli opravdu usilovně pracuje a její uvedení je na spadnutí. Stále více odborníků z oboru se přiklání k tomu, že aktualizovaný Nintendo Switch letos konečně přijde na trh.

Nintendo nedávno potvrdilo, že jsme „uprostřed“ životního cyklu Switche. To by tedy naznačovalo, že v současném Switchi ještě výrobce vidí potenciál; přece jen jde o jednu z nejlépe prodávaných herních konzolí vůbec. Očekává se tedy, žeSwitch Pro bude spíše vylepšeným Switchem než plnohodnotným nástupcem, tedy Nintendem Switch 2.

Z pochopitelných důvodů není oficiálně potvrzeno, kolik by Nintendo Switch Pro mohlo stát (kromě leaku francouzského prodejce). Vzhledem k vylepšenému hardwaru a zlepšenému výkonu však můžeme očekávat, že prémiová verze Switche bude stát více než základní model i Lite. Podle analytika Matthewa Kantermana z Bloomberg Intelligence bude Switch Pro stát minimálně o 100 dolarů dražší než současný model.

Specifikace Nintendo Switch Pro

Objevují se různé zprávy o tom, jaké specifikace můžeme očekávat u konzole Switch Pro. Zdá se, že většina z nich souhlasí s tím, že se pravděpodobně dočkáme podpory rozlišení 4K (v režimu docku) a také lepší výdrže baterie.

V současné době má Nintendo Switch vlastní procesor Nvidia Tegra X1, 720p LCD displej a 32GB úložiště. Nejnovější aktualizace Nintendo Switch proběhla v srpnu 2019, čímž se prodloužila výdrž baterie, a to z 6,5 hodiny na 9 hodin herního času.

Podle významného zdroje, kterým je @SciresM, detaily nalezené v nedávné aktualizaci firmwaru pro Nintendo Switch naznačují, že model Pro bude mít stejný procesor jako základní model Switch 2019 a Lite – tedy bude vybaven čipovou sadou Tegra X1+. Byl také odhalen projekt nazvaný „Aula“, který naznačuje, že čipová sada nabídne vyšší výkony tím, že bude tlačena k vyšším kmitočtům podpořeným zdokonaleným chladicím systémem. Podle SciresM se také konzole dočká výrazného vizuálního vylepšení s OLED displejem a 4K schopnostmi v docku, a to díky čipu RealTek.

Jak legitimní jsou výše uvedené informace, zůstává otázkou, ostatně stejně jako spousta zvěstí o Nintendo Switch Pro.

Novější sonda do firmwaru Switche navíc odhalila linii „4kdp_preferred_over_usb30“, která by mohla naznačovat potenciál pro 4K výstup přes DisplayPort přes USB 3.0.

Zatímco Economic Daily News na Tchaj-wanu tvrdily, že místo OLED displeje bude Nintendo Switch Pro nabízet Mini-LED technologii jako dostupnější alternativu, další zdroje tvrdí opak. Právě teď všechny indicie ukazují na Samsung, který Nintendu vyrábí OLED panely.

Zdá se, že některé zvěsti naznačují, že by Switch Pro mohl mít také některé kontroverznější vlastnosti. V nyní smazaném příspěvku na 4Chan uživatel Xhyll tvrdil, že podle „bývalého zaměstnance Nintenda“ bude Switch Pro obsahovat významná hardwarová vylepšení, včetně vlastního procesoru Nvidia Tegra Xavier, 64GB SSD úložiště a podpory 4K. Příspěvek také naznačil, že nová konzole bude pouze televizním systémem zaměřeným především na uživatele, kteří chtějí tradičnější konzolový zážitek. Vzhledem k tomu, že někteří hráči Switch tráví většinu času v handheldovém režimu, se to zdá poněkud nepravděpodobné.

Funkce Nintendo Switch Pro

Vzhledem k úspěchu, který základní model Nintendo Switch i Lite zaznamenaly v minulém roce, by bylo logické, kdyby chtěl výrobce prostřednictvím kobzole Switch Pro tuto dynamiku využít. Lze tedy předpokládat, že konzole bude i nadále použitelná v řežimu docku i jako handheld.

Podle nedávného patentu podaného společností Nintendo se zdá, že společnost pracuje na zařízení pro sledování zdravotního stavu, které by mohlo být potenciálně zahrnuto do Switch Pro. Překlad 61stránkového dokumentu ukazuje, že patentované zařízení obsahuje sledovač zdravotního stavu podobný těm, které najdete na chytrých telefonech, schopný monitorovat spánek, sledovat životní funkce a vyhodnocovat duševní zdraví. Zvláštní je, že přístroj zřejmě obsahuje i „zařízení generující zápach“ (ano, vážně). Nintendo Switch Pro tak možná bude zahrnovat sledování kondice, pravděpodobně navržené pro práci s hrami, jako je Ring Fit Adventure.

Co hráči chtějí od nové konzole

Pokud by se Nintendo Switch Pro letos konečně dostalo do obchodů, jsou zde velká očekávání. Zde jsou fuknce, které by hráči u nové konzole uvítali:

  • Vylepšený 1080p displej: S ohledem na probíhající fámy se zdá být pravděpodobné vylepšení displeje. V současné době je používání Switche v handheldovém režimu omezeno na 6,2palcový 720p displej, takže mnoho uživatelů by uvítalo lepší vizuální zážitek při hraní na cestách.
  • Robustnější provedení: Jedním z největších důvodů, proč někteří majitelé Switche dávají přednost Lite před základním modelem, je odolnost konzole v handheldovém režimu. Vzhledem k tomu, že jsou Joy-Cony původního Switche oddělitelné, hraní na cestách může působit poněkud chatrně a to je něco, co by mohla vylepšená verze řešit.
  • Podpora 4K v dockovaném režimu: Herní komunita 4K konzolí se každým dnem rozrůstá a za to můžete částečně poděkovat PlayStationu 5 a Xboxu Series X. Srovnání s konzolemi nové generace bohužel Switchi neprospívá – vlajková konzole Nintenda už neposkytuje vizuál, který hráči chtějí. Zavedení podpory 4K a výkonnějšího docku s možností vyššího rozlišení by po pozici Nintenda značně zlepšilo.
  • Podpora Bluetooth pro příslušenství třetích stran: I když Switch aktuálně obsahuje Bluetooth 4.1, je vyhrazen výhradně pro bezdrátová připojení Joy-Conů a Pro řadičů. To znamená, že pro připojení příslušenství, jako jsou sluchátka, je zapotřebá adaptér.

Je vylepšený Switch potřeba?

Nintendo Switch byl jednoznačně úspěch, čemuž přispěly i skvělé herní tituly, jako jsou Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo Animal Crossing: New Horizon. Nicméně vylepšení hardwaru by Switchi neuškodilo.

Nejslabším místem Switche jsou v tuto chvíli velice špatné porty – některé tituly, které slavily úspěch na jiných platformách a na první pohled si přímo říkaly o port, dopadly dost neslavně. V současné době není hardware Switche jednoduše stavěn tak, aby poskytoval dobré prostředí franšízám třetích stran.

Nintendo Switch nemá v první řadě konkurovat PS5 a Xbox Series X výkonem. Nicméně s kolekcí nových graficky náročných her, které přijdou na PC a nové konzole v letošním roce, přímo volají po hardwarovém vylepšení.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...