Cloudový herní handheld od Logitechu vypadá jako Switch s Androidem

Cloudový herní handheld od Logitechu vypadá jako Switch s Androidem

Nový cloudový herní handheld společnosti Logitech unikl několik týdnů poté, co společnost teasovala, že na novém zařízení pracuje.

Společnosti Logitech G a Tencent Games potvrdily své plány na speciální handheld na začátku tohoto měsíce a nyní Evan Blass zveřejnil na Twitteru obrázky handheldu, které odhalují přístup k obchodu Google Play spolu s podporou Xbox Cloud Gaming a služby Nvidia GeForce Now.

Herní handheld Logitech G vypadá zhruba stejně velký jako Nintendo Switch, a dokonce obsahuje uživatelské rozhraní podobné Switchi, ve kterém se prochází aplikace a hry. Na jednom z uniklých obrázků jsou vedle ikon Xbox, Nvidia a Steam zobrazeny také aplikace Chrome a YouTube. Blass sice obrázky handheldu zveřejnil na Twitteru, ale Logitech rychle podal stížnost DMCA, aby je z Twitteru odstranil (a potvrdil tak pravost zařízení).

Zadní strana herního handheldu Logitech G. Zdroj: Evan Blass (Twitter)

Přístup do služby Google Play znamená, že by tento handheld měl být vedle zaměření na cloudové hraní schopen nativně spouštět nejnovější mobilní hry. Společnost Logitech se o podpoře systému Android na začátku tohoto měsíce nezmínila a raději se zaměřila na podporu několika cloudových herních služeb.

Zdroj: Evan Blass (Twitter)

Bílý handheld obsahuje dvě posunuté analogové páčky, D-Pad a tlačítka Y, B, A a X. K dispozici jsou také čtyři tlačítka na přední straně: Tlačítka Logitech, Home, Menu a kontextová nabídka. K dispozici jsou také dvě tlačítka nárazníku a dvě tlačítka spouště, podobně jako u většiny moderních ovladačů.

Zdroj: Evan Blass (Twitter)

Z uniklých obrázků není úplně jasné, jak velký je displej herního handheldu Logitech G, ale jeden z obrázků prozrazuje, že je zde potenciální vypínač zvuku a slot pro rozšíření o kartu microSD.

Herní handheld společnosti Logitech by mohl být jedním z prvních, který bude využívat novou platformu G3x společnosti Qualcomm. Nový čip G3x, který byl oznámen v loňském roce, je určen pro kapesní počítače podobné Steam Decku nebo Switchi a disponuje grafickým procesorem Adreno schopným spouštět nejnovější mobilní hry. Zatím jsme viděli pouze zařízení Razer Developer Kit s čipem G3x, doplněné 6,65palcovým displejem OLED, který dokáže pracovat při 120 Hz.

Každopádně Logitech slibuje uvedení na trh ještě letos. Únik informací o herním handheldu Logitech G přichází několik měsíců poté, co společnost Valve vydala svůj Steam Deck, který podporuje cloudové herní služby, jako je Stadia a Xbox Cloud Gaming.

Zdroj: The Verge

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...