Česká asociace esportu se rozšiřuje, herní kluby budou mít zastoupení ve vedení

  • Gaming Ready
  • Esport
  • Česká asociace esportu se rozšiřuje, herní kluby budou mít zastoupení ve vedení

Česká asociace esportu se rozšiřuje, herní kluby budou mít zastoupení ve vedení

Asociace gamingových klubů (AGK), která zastupuje české esportové kluby oficiálně vstupuje do České asociace esportu (ČAE). AGK bude v nové struktuře zastupovat jejich zájmy a vytvářet vhodné podmínky pro jejich rozvoj. Zároveň se bude podílet na nových projektech, mezi které patří například iniciativa Zdravý hráč. V neposlední řadě také připraví podmínky pro vznik asociace hráčů. Předseda AGK Karel…

Asociace gamingových klubů (AGK), která zastupuje české esportové kluby oficiálně vstupuje do České asociace esportu (ČAE). AGK bude v nové struktuře zastupovat jejich zájmy a vytvářet vhodné podmínky pro jejich rozvoj. Zároveň se bude podílet na nových projektech, mezi které patří například iniciativa Zdravý hráč. V neposlední řadě také připraví podmínky pro vznik asociace hráčů. Předseda AGK Karel Potužník se zároveň stává místopředsedou ČAE s mandátem do konce prvního funkčního období předsednictva.

Asociace gamingových klubů už od roku 2017 nastavuje základní standardy s cílem zvýšit důvěryhodnost a stabilitu herních klubů, zastupuje je ve vztahu k organizátorům soutěží a pomáhá jim rozvíjet se v oblastech jako je finanční management či orientace v právním prostředí. Nově oznámený vstup do České asociace esportu umožní AGK užší spolupráci napříč všemi subjekty esportu.

„Pro další rozvoj českých herních klubů je nezbytné, aby byly přímo v centru dění. Proto je náš vstup do České asociace esportu logickým krokem. Tím ale naše práce nekončí, naopak by se dalo říct, že v mnohém jsme teprve na začátku. Věřím, že pro budoucí rozvoj českého esportu je klíčová jednota a vzájemné porozumění všech zúčastněných stran. Jsem tedy rád, že můžeme společně pracovat v rámci širšího týmu,“ řekl Karel Potužník, předseda Asociace gamingových klubů a nový místopředseda České asociace esportu.

Projekty pro rok 2020

Nově rozšířená Česká asociace esportu chystá v letošním roce hned několik konkrétních projektů, kterými podpoří další rozvoj soutěžního hraní videoher.

„Esport už není pouhou komunitní zábavou, ale v současnosti má celospolečenský přesah. Proto musíme přinášet nová témata a celé naše odvětví i nadále profesionalizovat. Díky spojení s Asociací gamingových klubů můžeme úzce pracovat na nových projektech s respektovanými lidmi našeho oboru. Již od založení České asociace esportu prosazujeme myšlenku, že tři klíčové pilíře fungování tohoto ekosystému tvoří organizátoři, herní kluby a hráči. Vstup AGK vnímám jako zásadní posun k tomu, aby každý pilíř měl své silné zastoupení,“ vysvětlil Lukáš Pleskot, předseda České asociace esportu.

K hlavním plánovaným projektům ČAE pro rok 2020 patří:

  • Iniciativa Zdravý hráč: Projekt se zaměřuje zejména na zvýšení pohybu hráčů. V rámci svých aktivit bude ČAE spolupracovat s odborníky a otevírat téma správných návyků. Cílem iniciativy je předcházet možným zdravotním komplikacím špičkových i běžných hráčů spojených s hraním počítačových, mobilních či konzolových her a umožnit jim bez starostí věnovat se svému koníčku.
  • Vznik Asociace hráčů: Jedním z klíčových bodů spolupráce ČAE a AGK je dohoda o vzniku Asociace hráčů. Na základě memoranda podepsaného oběma stranami vznikne tato nová struktura v rámci ČAE nejpozději do konce letošního roku.
  • Příprava české reprezentace na MS: ČAE jako plný člen Mezinárodní esportové federace připraví českou reprezentaci na Mistrovství světa (IESF Esports World Championship). V současnosti jsou potvrzenými tituly Dota 2, eFootball PES 2020 a Tekken 7. Český výběr si v loňském roce vedl velmi dobře a skončil v první zmíněné hře těsně před branami semifinále.

Další aktivity budou postupně veřejnosti oznámeny.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...