Astro – domácí robot od Amazonu

Astro – domácí robot od Amazonu

Amazon představil nového domácího pomocníka. Je jím malý pojízdný robot Astro, který je propojen s hlasovou virtuální asistentkou Alexou.

Amazon představil nového domácího pomocníka. Je jím malý pojízdný robot Astro, který je propojen s hlasovou virtuální asistentkou Alexou. Zatím se nejedná o dokonalý produkt. Amazon ho chce nejdřív otestovat u vybraných zákazníků. Astro je tak možný získat jen po obdržení pozvánky.

Co je Astro vlastně zač?

Na první pohled Astro vypadá jako dětská hračka. Hračka, která v sobě ukrývá spoustu senzorů, kamer, mikrofonů a stojí 1 000 dolarů. Amazon hodně sází na robůtkovu roztomilost. Ve svém reklamním spotu třeba ukazují interakci malé holčičky, která skrze Astra komunikuje se svojí babičkou. Celkově můžeme vidět, že robot ve videu působí skoro jako domácí mazlíček, který všude věrně následuje svého pána s jedním malým rozdílem. Zvířata obvykle nejsou vybavena nástroji, za které by se nestyděl ani James Bond. Astro je takový malý špión, který všechno vidí, slyší a pokud nevidí, tak se nastaví a dojede si, kam potřebuje.

Funkce

Mobilita – Astro vás může následovat kamkoliv po domě. Používá k tomu pokročilou navigační technologii a jen poháněn pěti motory. V případě nízké energie se Astro dojede sám nabít podobně jako robotický vysavač.

Alexa – Nový pomocník má všechny funkce Alexy. Takže vás ochotně spojí s kýmkoliv a kdekoliv, přečte vám zprávy, poznámky, připomenutí atd. Bude vás vítat při příchodu domů a samozřejmě umí i vtipkovat a přehrávat hudbu.

Alexa Together – Amazon připravuje pro speciální předplatné, které bude kontrolovat vaše seniorní příbuzné. Aplikace bude pravidelně kontrolovat jejich aktivitu, připomínat jim důležité nadcházející události, sestavovat nákupní seznamy a mnoho dalšího.

Bezpečnost – Můžete Astrovi přikázat, aby hlídal váš dům nebo byt. Robot po vašem odchodu začne hlídkovat a upozorní vás, pokud zjistí něco neobvyklého, nebo se v bytě objeví cizí osoba. V takovém případě můžete na dálku spustit v robotovi alarm a na situaci dále reagovat.

Přídavné nástroje – Astro disponuje odnímatelným nosičem na nápoje, dále se k němu může přidělat Ziploc nádoba pro přesouvání dalších předmětů, přístroj na měření tlaku OMRON a také Furbo Dog Camera pro kontrolu vašich mazlíčků a distribuci pamlsků během vaší nepřítomnosti.

Soukromí – Amazon se snaží rozptýlit pochyby zákazníků o narušování jejich soukromí. Bude tak možné Astrovi vypnout všechny kamery, mikrofony i možnost pohybu. Navíc mu půjde nastavit zákaz vstupu do určitých místností. Všechna data by měla být ukládána lokálně v robotovi.

Astra nemusíte ovládat pouze hlasem. Tablet, který slouží jako jeho hlava, funguje jako obyčejný tablet ovladatelný prstem. Robot také nemá problém s vysokými objekty. Díky své teleskopické kameře vidí i z okna, nebo na vysoký stůl či kuchyňskou linku.

Astro zní jako další krok ve vývoji robotů jako inteligentních domácích pomocníků. Otázkou je, zda Amazon 100 % zaručí bezpečnost citlivých osobních údajů. Přece jen jisté problémy se soukromím svých zákazníků už Amazon v minulosti musel řešit.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...