Xbox Series X a PlayStation 5: Objevilo se konkrétní datum vydání i ceny

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Xbox Series X a PlayStation 5: Objevilo se konkrétní datum vydání i ceny

Xbox Series X a PlayStation 5: Objevilo se konkrétní datum vydání i ceny

Čile se spekuluje o datu uvedení nových konzolí na trh i o ceně – na Twitteru se teď objevily zprávy s konkrétními daty i cenovkami. Výrobci zatím zprávy nepotvrdili.

Sony i Microsoft jsou zatím poměrně skoupí na konkrétní „čísla“. Oba výrobci uvedli, že nové konzole přijdou na trh během vánoční sezóny. Microsoft byl v tomto ohledu trochu sdílnější a uvedl, že nový Xbox se začne prodávat v listopadu. Nyní se objevily na Twitteru velice konkrétní informace o datu i o ceně.

Uživatel Robert Serrano tvrdí, že má informace přímo od zdrojů z Microsoftu i Sony, které uvedly, že Xbox Series X přijde na trh 6. listopadu a bude stát 499 dolarů. All-digital verze Xbox Series S se podle těchto zdrojů začne prodávat o den dříve a vyjde na 399 dolarů.

PlayStation 5 má pak vyjít stejně jako PlayStation 5 Digital Edition, a to 13. listopadu. Cena PlayStationu 5 prý bude 499 dolarů, tedy stejná cenovka jako u Xboxu Series X. Digitální verze má pak „překvapivě“ být také na stejné úrovni jako u Xboxu, tedy 399 dolarů. Data vydání Serrano později upravil na 26. listopadu v případě Xboxu Series X a 27. listopadu bychom se měli dočkat PlayStationu 5.

Nakolik jsou Serranovy zdroje důvěryhodné je otázka. Nicméně cena 499 dolarů je zmiňována velice často a přiklání se k řada specialistů i analytiků. Nicméně, každý týden se objevují „zaručeně“ pravdivé informace a leaky spekulující o ceně.

Co se týče data uvedení na trh, je listopad nejpravděpodobnější v obou případech. Nicméně nedávný post na blogu Epic Games naznačil, že PlayStation 5 přijde na trh 17. listopadu.

Jde tedy zatím stále o neoficiální informace, které výrobci nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...