Leak ceny Xboxu Series X hráče moc nepotěší

Leak ceny Xboxu Series X hráče moc nepotěší

U jednoho z prodejců se objevila cena nové konzole od Microsoftu, nepatří mezi nejpříznivější.

Ještě nedávno se čile hovořilo o tom, že jednou z největších předností nové konzole od Microsoftu bude vedle vyššího výkonu také cena, tedy ten zřejmě nejdůležitější parametr, podle kterého se lidé rozhodují o koupi. Právě cena měla být v případě Xboxu Series X nižší než u PlayStationu 5. Jenže – výkonnější a levnější, to zní až moc dobře na to, aby to byla pravda. O tom, že realita bude asi trošku jinde svědčí také nejnovější leak, který se objevil.

Na Twitteru se od uživatele @TWTHEREDDRAGON objevila zpráva, že Alanah Pearce, jedna ze známých herních novinářek, dostala materiály (mělo jít o fotografii z jednoho obchodu), které ukazují cenovku 599 dolarů. Což je při současném kurzu více než 13 000 korun. Ostatně o tom, že tato suma hráče moc netěší jsme se mohli předsvědčit před lety s uvedením PlayStationu 3, jehož prodeje dost vázly v porovnání s dostupnějším Xboxem 360.

Nicméně, pokud by se i tak ukázalo, že jde o cenu nižší, než bude mít PlayStation 5, tak by to znamenalo, že si Sony dovolí uvést svou nejdražší konzoli. Daleko pravděpodobnější je ale varianta, že budou obě nové konzole startovat se stejnou cenou, přičemž se očekává cena nižší, než je 599 dolarů. Dalším možným scénářem je, že jsou všechny leaky a dohady jen leaky a dohady a ve skutečnosti bude cena Xboxu Series X vyšší než cena PlayStationu 5. Ostatně, když se podíváme na parametry, Microsoft by si klidně mohl dovolit uvést konzoli o 100 dolarů dražší než Sony.

Oficiální ceny konzolí nové generace nejsou k dispozici, konzole přijdou na trh během vánoční sezóny 2020.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...