Xbox Series S Lockhart: Co víme o nové konzoli

Xbox Series S Lockhart: Co víme o nové konzoli

Nový Xbox bude mít i menší a levnější variantu.

Očekávaný Xbox Series X, který má přijít na trh letos v zimě, bude podle tvrzení Microsoftu tou nejvýkonnější herní konzolí. Stejně s tímto herním monstrem výrobce s největší pravděpodobností na trh uvede také úspornější Xbox Series S s kódovým označením Lockhart.

Xbox Series S by měl být kompaktnější konzolí, nicméně stejně jako jeho výkonnější souputník dostane do výbavy moderní NVMe SSD a lepší procesor než má aktuální Xbox One X.

Podle marketingových materiálů, které se objevily už v loňském roce, se Lockhart profiluje jako entry-level next-gen konzole určená pro ty, kteří nechtějí velké počáteční investice, případně pro méně náročné hráče, kteří se obejdou například bez 4K rozlišení. Lockhart bude primárně nabízet Full HD rozlišení, ale i tak bude nabízet mnohem lepší zkušenost než aktuální Xbox One S, současná lite verze Xboxu One X. Podle některých zpráv by mohl Lockhart mít až 20 CU, což je citelný nárůst z 12 CU, které měl zmíněný předchůdce. Co se týká procesoru, Lockhart by měl být vybaven osmi 3,4GHz jádry, přičemž u Xboxu Sexies X bylo avizováno 3,6 GHz.

Jak bude Xbox Series S vypadat?

Minimalistický design Xboxu Series X všechny nadchl. Lite verze by podle některých konceptů měla spíš vypadat jako současný Xbox. To podporuje i zpráva, že Microsoft požádal testery nových konzolí, aby „ukryly“ své jednotky do krabic od Xboxu One S. Několik zdrojů také v souvislosti s tím uvedlo, že Lockhart vypadá podobně jako Xbox One S, respektive edice „All-Digital“. S dispozici by měl mít také rozšiřující port na SSD, jako má Xbox Series X. Objevily se také informace, že by měla být konzole tmavě šedé barvy, aby šla na první pohled odlišit od Xboxu One S.

Kdy Microsoft Xbox Series S oficiálně představí?

Microsoft měl začít rozesílat testovací jednotky už od dubna a je tedy otázka, proč dosud konzoli oficiálně nepředstavil. Podle Eurogameru k tomu dojde v průběhu letních prázdnin. Na trh by podle odhadů měla přijít o něco dříve výkonnější varianta, tedy Xbox Series X. Ani u této konzole však zatím není známá oficiální cena. Pozadu nezůstane tentokrát ani konkurence – Sony uvede také levnější Digital Edition, tedy bezmechanikovou verzi svého nového PlayStationu 5.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...