PlayStation 5 se konečně ukázal v plné kráse

PlayStation 5 se konečně ukázal v plné kráse

Sony konečně ukázalo na Future of Gaming své nové konzole PlayStation 5. Proč množné číslo? Na trh půjdou totiž dvě verze.

Sony uvede na trh variantu s Ultra HD Blu-ray mechanikou a také PlayStation 5 Digital Edition, který bude bez optické mechaniky. Herní zkušenost bude jinak totožná, takže záleží na preferencích hráče – cena her, jak fyzických kopií, tak digitálních, je totiž stejná, takže žádné výhody v podstatě z digitální varianty neplynou. Obě verze se budou ale lehce lišit designově a nepatrně i cenou.

Stejně jako Xbox Series X bude i nový PlayStation v provedení „na stojáka“. Na rozdíl od Xboxu, který vsadil na minimalistický „PC-like“ design, je PlayStation 5 okázalou herní konzolí, která trošku připomíná provedením Xbox 360, což podporuje i barevné provedení.

Sony na eventu představilo také řadu nového příslušenství – vedle nových DualSense ovladačů, které jsme viděli už dříve, také dobíjecí stanici pro ovladače, novou HD kameru, dálkový ovladač a bezdrátová Pulse 3D sluchátka.

ps_gaming_ready

Cena PlayStationu 5 zatím bohužel blíže specifikována nebyla. Očekává se však, že se bude pravděpodobně pohybovat mezi 400-500 dolary. Digital Edition bude zřejmě o cca 50 dolarů levnější než verze s optickou mechanikou.

dock_gaming_ready

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...