Sony tvrdí, že PlayStation 5 bude 100krát rychlejší než PS4

Sony tvrdí, že PlayStation 5 bude 100krát rychlejší než PS4

Největší podíl na obrovském zrychlení bude mít podle výrobce customizované SSD.

Od nové generace herních konzolí se čekají velké změny. Sony ambiciózně prohlašuje, že nový PlayStation přinese uživatelům herní revoluci. Kenichiro Yoshida, CEO Sony, uvedl, že největší zásluhu na zrychlení konzole bude mít vlastní SSD, které bude rychlejší než to, které bude využívat konkurenční Xbox Series X. Podle oficiálního dokumentu, který byl součástí Corporate Strategy Meeting, je pro podle SOny posunutí herního zážitku a většího ponoření se do hry důležité nejen vyšší rozlišení, ale také rychlost her. Na to konto se v dokumentu uvádí, že customizované SSD v PlayStationu 5 bude přibližně 100krát rychlejší než úložiště, které má výbavě PlayStation 4.

Znamená to, že bude načítání her daleko rychlejší a hráč se tak bude moci pohybovat v herním světě takřka nerušeně. Jakkoliv úžasně to zní, je zapotřebí si uvědomit, že dosluhující PS4 má přece jen klasický mechanický disk, který už je překonanou záležitostí a 100násobek jeho rychlosti vlastně není tak úplně zázrak.

Sony na vlastní SSD hodně vsází – co umí next-gen hardware ostatně výrobce ukázal na srovnávacím demu se Spider-Manem.

Tato starší demonstrace ale není nic v porovnání s nedávnou exhibicí, ve které ukázali možnosti nové konzole a Unreal Enginu 5 vývojáři z Epic Games. A nutno dodat, že je opravdu na co koukat, přičemž vývojáři pěli ódy na rychlost SSD PlayStationu 5. Unreal Engine bude ale k dispozici až příští rok, první várka next-gen titulů si bude muset vystačit s aktuální verzí 4.25.

Je fakt, že Sony dost tlačí s SSD „na pilu“ – ostatně, rychlost úložiště je to totiž jediný aspekt, ve kterém podle parametrů předhání Xbox Series X. Jenže už se několikrát ukázalo, že ve válce konzolí nehrají parametry zásadní roli.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...