PlayStation 5 bude drahý a špatně k sehnání

PlayStation 5 bude drahý a špatně k sehnání

Sony uvede na trh pátý PlayStation na konci roku. Už teď se ale zdá, že sehnat ho v první vlně, nebude snadné. Nepotěší ani přehnanou cenou.

Společnost Sony oznámila, že má v plánu uvést na trh menší počet nových konzolí, než je pro tuto událost obvyklé. Objevily se také zprávy, že cena PlayStationu 5 bude přesahovat 500 dolarů.

O ceně next-gen konzolí se živě debatuje – zatím však ani Microsoft, ani Sony neupřesnily, za kolik se budou nové konzole prodávat.

Podle posledního reportu Bloombergu bude cena za PlayStation 5 atakovat hranici 500 dolarů, což je o 100 dolarů více, než za kolik šel na trh předcházející model. Vysoká cena má být úměrná hardwarovému vybavení. Kvůli vyšší ceně také Sony plánuje dodat na trh méně kusů – jelikož už z minulosti ví, že vyšší cena = nižší poptávka.

Sony se také chce soustředit ještě na zvyšování prodejů stávající generace, tedy PlayStationu 4, které mají posloužit jako jakýsi odrazový můstek zejména pro ty uživatele, kteří ještě plně neadoptovali onlinové služby, jako jsou PlayStation Now a PlayStation Plus.

Zatímco Microsoft už ukázal nový Xbox Series X v plné parádě, Sony bylo zdrženlivější a jak bude PlayStation 5 (respektive jeho ovladač) vypadat, prozradil teprve na začátku dubna, kdy se světu ukázal nový bezdrátový DualSense ovladač.

Ovladač je designově odlišný od dualshockové klasiky, ale zachovává stejné rozložení tlačítek. Ovladač bude mít také vestavěný mikrofon a tlačítko „Share“ známé z DualShocku 4 nahradí Create s prakticky stejnou funkcí. Změnila se také pozice lightbaru, který je u nového ovladače umístěna pod dotykovou plochou a působivě prosvítá po stranách touch padu.

Velkou změnou je barva, jelikož všechny minulé generace přicházely defaultně ve strohé jednobarevné verzi, od čehož DualSense upouští. Dvoubarevné provedené dodává ovladači zajímavý a elegantní look. Jestli elegance vyváží přemrštěnou cenu, to se dozvíme na konci roku.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...