Microsoft představil nový Xbox Series X

Microsoft představil nový Xbox Series X

Project Scarlett oficiálně pojmenován jako Xbox Series X se ukázal v plné kráse.

Microsoft představil na Game Awards oficiální název nové konzole a pochlubil se i jejím designem, který vsází na jednoduchost a minimalismus. Vzhledem se Xbox Series X přibližuje herním počítačům – hardware se nachází ve vertikálně orientovaném toweru, který připomíná gamingová PC.

Xbox Series X má být nejen skvělým herním nástrojem pro hráče, ale vývojářům má přinést nové „state-of-art“ vizuální možnosti a nebudou tak podle tvůrců prakticky omezováni žádnými technickými bariérami, což jim umožní soustředit se na tvorbu bez nutnosti dělat kompromisy.

Nový Xbox umožní 4K při 60 fps s možností až 120 fps, bude podporovat variabilní obnovovací frekvence (VRR) a 8K. Pohánět jej budou customizované procesory založené na poslední Zen 2 architektuře a next-gen RDNA na architektuře od AMD. To přinese možnost hardwarově akcelerovaného ray tracingu a nové výkonnostní standardy u herních konzolí.

Patentovaná technologie VRS (Variable Rate Shading) umožní vývojářům získat ještě více z GPU a nová generace SSD eliminuje dobu načítání a hráči se tak dostanou do herního světa rychleji než kdykoliv předtím. Latence byla minimalizována využitím technologií, jako je Auto Low Latency Mode (ALLM), přičemž vývojáři budou moci využívat také nové funkce, jako je Dynamic Latency Input (DLI), což zatím Xbox Series X povyšuje na nejresponzivnější konzoli na trhu.

Microsoft ukázal také nový bezdrátový gamepad, který je podobný verzi uvedené současně s Xboxem One. Velikost a tvar se lehce liší a přebírá některé prvky prémiového Xbox Elite Series 2 – například také nahrazuje starý d-pad konkávním designem.

S odhalením nového Xboxu přišlo také oznámení, že studio Ninja Theory pracuje na pokračování dva roky starého hitu Senua’s Sacrifice, které vyjde exkluzivně na novou next-gen konzoli od Microsoftu.

Podívejte se na stylový trailer doplněný o voiceover slavného anglického básníka a filozofa Alana Wattse.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...