Bundly Google Stadia Founder’s Edition možná nedorazí včas

Bundly Google Stadia Founder’s Edition možná nedorazí včas

Vzhledem k tomu, jak se Google chopil doručování bundlu Founder’s Edition, může dojít k tomu, že někteří uživatelé nedostanou v den launche svou zásilku.

Předobjednávky Founder’s Edition (Chromecast Ultra, gamepad, tři měsíce předplatného Stadia Pro) trhaly rekordy, až se vyčerpaly i zdánlivě nekonečné sklady Googlu. Nicméně pro ty, kteří zaváhali, a nechali si utéct tuto nabídku, přichystal Google novou Premiere Edition, která vyjde na stejné peníze (130 dolarů) a má i stejný obsah. Ale vzhledem k tomu, že se původní edice vyprodala teprve před pár dny, dá se očekávat, že se i ti, kteří si objednali v poslední vlně Founder’s Edition, nedočkají své zásilky se startem služby, tedy 19. listopadu. Problém spočívá v tom, že Google bude podle The Verge odbavovat zakázky podle toho, kdy přišly, tedy ti, kteří si objednali jako první, půjdou první na řadu. To se zdá poměrně logické, ale vzhledem k objemu objednávek se může stát, že se někteří dočkají až několik dní po spuštění služby.

Google se rovněž ohání tím, že nikde negarantoval doručení na den přesně a že se spuštěním služby „začne dodávat balíčky“, čili jde o datum zahájení a celá dodávka může trvat až do konce roku (ačkoliv se Google dušuje, že ti, kteří si zaplatili Founder’s Edition dostanou svou zásilku maximálně do dvou týdnů od spuštění služby). Premiere Edition se začně podle Googlu dodávat během blíže nespecifikovaného termínu v listopadu. Zbytek světa, který zatím nechce investovat tu bundlu s Chromecastem a ovladačem, se dočká spuštění služby v příštím roce. Navíc se nedávno objevila zpráva, že ovladač nebude hned po spuštění podporovat bezdrátové hraní na PC nebo mobilních zařízení. Do ČR zatím oficiálně objednat bundle nelze, ale jak je vidět, stejně není důvod s koupí spěchat.

stadia_gaming_ready

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...