Gaming news 42. týden

Gaming news 42. týden

Týden zase utekl jako voda. Co všechno se stalo ve světě gamingu? Hlavně stručně!

Stadia má oficiální datum vydání

Očekávaná herní služba Google Stadia už má datum oficiálního releasu. Služba se rozjede 19. listopadu, toho dne také obdrží své balíčky ti, co si objednali Founder’s Edition – ten bude obsahovat Chromecast Ultra, gamepad a tři měsíce předplatného Stadia Pro. Základní verze, tedy ta dostupná všem, bude k dispozici v průběhu roku 2020.

V Evropě se prodalo 10 milionů Switchů od Nintenda

Od nástupu na trh, tedy začátku března 2017, se prodalo celkem 37 milionů kusů přenosné konzole Nintendo Switch, z toho 10 milionů kusů se prodalo na evropském trhu. Na severoamerickém trhu se prodalo více než 15 milionů Switchů. Do celkového čísla spadá také odlehčená verze konzole Switch Lite. Slušná práce!

Google dává ruce pryč od Daydream VR

Google končí s podporou pro platformu Daydream VR, což byla platforma určená pro VR prostřednictvím mobilních zařízení. Do provozu byla Daydream VR uvedena v roce 2016. Nejnovější Pixel od Googlu už nebude Daydream VR podporovat, končí také prodej fyzických headsetů. Tento krok je podle výrobce motivován nezájmem spotřebitelů.

Apple prodává na svém oficiálním storu xboxové ovladače

S novými systémovými updaty v jablečném vesmíru přibyly konečně nějaké zajímavé funkce, včetně možnosti hrát hry z Apple Arcade i na počítačích Mac. Pohodlí při hraní, a to jak na Macu tak na iPhonu či iPadu, podporují herní ovladače. Apple Store už sice v nabídce měl pár ovladačů podporujících mobilní hraní, ovladač pro Xbox je pak nejnovějším přírůstkem. Zařízení od Applu nyní ale podporují nejen ovladače pro Xbox, tak také DualShocky 4 – ty však v nabídce Apple Storu nejsou.

Nový trailer ukázal, že Red Dead Redemption II bude na PC vypadat skvěle

Studio Rockstar vypustilo nový trailer na očekávanou PC verzi hry Red Dead Redemption 2. Nutno uznat, že 4K při 60 fps dodává už tak skvělé hře úplně nový rozměr. Hra, která vyšla původně na PlayStation 4, se dočká verze pro osobní počítače už 5. listopadu.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...