Gaming news 41. týden

Gaming news 41. týden

Ve stručnosti nejzajímavější zprávy, které hýbaly světem gamingu v minulém týdnu.

Veřejné preview služby Project xCloud jede

Microsoft spustil veřejné preview své streamovací služby Project xCloud. Účelem preview je sběr zpětné vazby od xboxové komunity a zapracovaní jej do výsledného „produktu“. Ti, kteří se upsali a Microsoft je pro preview přizval, si mohou zkusit čtyři tituly: Gears 5, Halo 5 Guardians, Sea of TievesKiller Instinct. Zájemci o testování se mohou stále hlásit, zapotřebí je být na území USA, Británie nebo Jižní Koreje, mít telefon nebo tablet s Androidem 6.0 a vyšším, minimálně s Bluetooth 4.0, MS účet a bezdrátový ovladač Xbox One (či kompatibilní).

gaming_ready_project_xcloud

Sony přiblížilo datum vydání PS5

Očekávaná konzole PlayStation 5 vyjde podle Sony v tzv. „holiday season 2020“ (okolo Vánoc), což uvedl Jim Ryan ze Sony Interactive Entertainment. Potvrdil také, že konzole ponese název PlayStation 5. Uvedl také, že se vylepšení dočká ovladač, který by měl prohloubit pohlcující zážitek z her, rumplování má nahradit haptická odezva a přibýt by měly adaptivní triggery, které by měly být součástí L2/R2 buttonů. PS5 bude mít podporu fyzických nosičů a 4K Blu-rayů, ray-tracing akceleraci v GPU a SSD.

Nvidia chce vydat další  ray-traced remastery jako Quake II RTX

Do nového kabátku se po FPS klasice Quake II odějí i další herní hity, které Nvidia přetransformuje z pixelového pekla na uhlazené peklo. Lightspeed Studios, které patří Nvidii, aktuálně obsazuje pozice související s něčím, co nazývá „game remastering program“, jehož cílem má být „přenesení některých z největších titulů z minulých desetiletí do věku ray-tracingu“. O jaké tituly půjde, zatím není známo.

České studio Amanita Design vydalo pohádkovou hru, je k dispozici na Apple Arcade

Pilgrims je nová hra studia Amanita Design, které stojí za indie hity, jako je Machinarium, Samorost nebo Chuchel. Hra si odbyla premiéru na Apple Arcade a ti, kteří službu využívají si tak mohou zahrát kouzelný pohádkový příběh, který zaujme humorem a nádherným provedením. Hra naštěstí není exkluzivka pro Arcade a je k dispozici také na GOGu, Steamu, ich.io nebo na e-shopu Amanity.

Fortnite 2 je online

Jedině Epic Games si může dovolit nechat nejhranější hru dneška zmizet na dva dny v černé díře. Před pár dny zůstaly miliony hráčů zírat s otevřenými ústy na prázdno, respektive na konec posledního eventu 10. sezóny Fortnitu, kdy černá díra pohltila celou mapu. Na dva dny se tak v herním světě zastavil čas, a to proto, aby s velkou pompou mohl odstartovat Fortnite Chapter 2. Takový manévr si může dovolit jedině Epic, jelikož uctívači Fortnitu snesou zkrátka všechno.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...