Gaming news 40. týden

Gaming news 40. týden

Co se dělo v uplynulém týdnu ve světě hraní?

EA unikla data o hráčích FIFA 20

Společnost EA potvrdila, že ji unikly osobní informace týkající se zhruba 1 600 hráčů, kteří se registrovali pro nadcházející turnaj FIFA 20 Global Series. Na únik upozornili sami hráči, kteří nahlásili, že při pokusu přihlásit se do soutěže mohli vidět informace o dalších hráčích, včetně e-mailu, data narození či ID. V reakci na to EA vypnula registrační stránku.

Dostane PS5 opravdu šílený design?

Už dříve se objevily návrhy designu nové konzole od Sony. V Let’sGoDigital návrhy zpracovali a výsledkem je zařízení, které byste si pod televizi snad ani dát nechtěli. Má jít o prototyp vývojářské verze a spotřebitelská verze se bude zřejmě ve finále lišit (tedy doufejme, že zásadně).

V Německu usnadní esportovcům vízový proces

Německá esportovní asociace (ESBD) uvítala nový návrh právní regulace německé vlády, která umožní profesionálním esportovcům ze zemí mimo EU žít a soutěžit v Německu. Pokud bude návrh schválen, začne platit od roku 2020. Žádosti o víza budou určeny hráčům od 16 let. Úspěšní uchazeči by museli být zaměstnáni týmem registrovaným v Německu a soutěžit v národní nebo mezinárodní lize. Nařízení by navíc urychlilo povolení k trvalému pobytu pro ty, kteří chtějí pobývat v Německu.

Cross-play pro PS4 už není v betě

Očekávaná funkce, po které hráči dlouho volali, se stala realitou. Bez větší pompy už není ani v betě. Znamená to, že některé tituly budou moci hráči hrát se spoluhráči/protihráči napříč různými platformami. Největší podíl na tom, že Sony opustilo svou už nesmyslnou politiku vylučující až na výjimky cross-play, má samozřejmě Fortnite a PUBG. Snad brzy Sony vydá oficiálně povel směrem k vývojářům, že mohou zpřístupnit cross-play u svých her.

Národní filmový archiv v Austrálii začne uchovávat i videohry

Národní filmový a zvukový archiv v Austrálii (NFSA) oznámil své plány sbírat a uchovávat také australské videohry. Osm titulů již bylo vybráno k uchování – jde jak o nové hry, jako je Florence či Hollow Knight, tak o starší tituly, jako je The HobbitShadowrun. Celá sbírka by měla zmapovat 40letou herní historii Austrálie a podle NFSA by měla zprostředkovat přehled vývoje tohoto média.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...