Sony vyráží do streamovací války a výrazně zlevnilo službu PS Now

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Sony vyráží do streamovací války a výrazně zlevnilo službu PS Now

Sony vyráží do streamovací války a výrazně zlevnilo službu PS Now

Ceny služby PS Now klesly na polovinu. Má Sony strach z konkurence?

Streamování her je aktuálně velké téma pro giganty, jako je Microsoft a Google, nicméně dosud v této oblasti dominovalo Sony. Spuštěním služeb, jako je Google Stadia nebo Project xCloud se ale změní rozložení sil a Sony začíná reagovat, aby se vůbec na streamovacím trhu udrželo.

Služba PS Now umožňuje hrát hry určené na playstationy i na vyšších generacích (dnes už je služby podporována jen na PS4) nebo PC. K ovládání je zapotřebí Dualshock 3 nebo 4 či kompatibilní ovladač (včetně xboxového). K plynulému běhu služby je zapotřebí stabilní připojení, a to aspoň 5 Mbps. K dispozici je více než 750 titulů, přičemž více než 300 lze i stáhnout do PS4. Služba funguje v Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Japonsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, USA a Británii. Uživatelé v ČR mají zatím smůlu (a to už služba běží skoro pět let), nicméně díky aktuálnímu dění na poli streamovaného hraní se možná dočkáme i u nás.

Služba PS Now byla dosud nejrozšířenější služba svého druhu a svou dominanci na trhu potvrzovalo Sony i cenovou politikou. V roce 2018 bylo Sony největším provozovatelem cloudového hraní s tržním podílem 36 % a uživatelé za tyto služby vydali 140 milionů dolarů, jak uvedl IHS analytik Piers Harding-Rolls. Nyní ale nadešel čas změn a ceny za předplatné PS Now jsou na polovině – měsíční předplatné spadlo z 19,99 dolaru na 9,99, čtvrtletní vyjde nyní na 24,99 (původně stálo 44,99 dolaru) a roční spadlo z 99,99 dolaru na 59,99. Nové ceny Sony vysvětluje jako snahu učinit PS Now konkurenceschopnou službou. Nejde přitom jen o obavy z nově přicházejících služeb, ale srovnává krok (respektive ceny) s těmi, které už běží – například Xbox Game Pass, tedy obdoba této služby od Microsoftu, je už nějakou dobu k dispozici s měsíčním předplatným za 9,99 dolaru a stejnou cenovku bude mít očekávaná služba Google Stadia (respektive Stadia Pro), která by měla být spuštěna ještě letos.

Sony hodlá kromě ceny zákazníky lákat také na atraktivní obsah a nabídne rovnou jedny z nejlepších „exkluzivek“, jako je God of War nebo Uncharted 4: A Thief’s End. Kromě toho se v nabídce PS Now v dohledné době objeví GTA V a Infamous Second Son. Sony sice nemůže konkurovat Microsoftu a jeho bundlům a first-party releasům pro Xbox Game Pass, nicméně může zase nabídnout rozsáhlou knihovnu her za (teď už) příznivou cenu, což společnost činí v tomto segmentu konkurenceschopnější.

Podle analýz měl v roce 2018 trh s cloudovým hraním hodnotu 387 milionů dolarů, v letošním roce by pak měl dosahovat hodnoty 630 milionů dolarů. Do roku 2023 půjde podle odhadů už o 2,5 miliardy, což však bude ale méně než 2 % z celého gamingového trhu.

Zdroj: Gamasutra

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...