Gaming News 39. týden

Gaming News 39. týden

Krátký přehled zajímavostí ze světa gamingu za uplynulý týden.

Na iOS a Android vyšel Mario Kart

Apple i Google spustily své prémiové služby Arcade a Play Pass, kde nabízejí hry bez in-game transakcí a reklam za měsíční předplatné. Přesně opačným směrem jde Nintendo, které na iOS i Android přineslo svou ikonickou hru Mario Kart – ta není součástí výše uvedených služeb a drží se ověřené taktiky – free-to-play s hromadou in-game transakcí a vlastním předplatným. Podobná strategie se Nintendu dost vyplatila a hry, jako je Fire Emblem Heroes nebo Animal Crossing: Pocket Camp, jsou toho důkazem.

PlayStation 5 bude šetrnější k přírodě než PS4

Podle vyjádření Sony se společnost zavázala ke spolupráci s United Nations a svou nejnovější konzoli udělá tak, aby byla šetrnější k životnímu prostředí než její předchůdce. Nová konzole bude například suspendovat spuštěné hry v případě nečinnosti delší než 1 hodina. Pokud tuto (volitelnou) funkci využije milion hráčů, ušetří se tolik energie, kolik by vystačilo 1 000 domácností v USA. Nová konzole bude daleko energeticky úspornější díky úspornějším komponentám.

The Last of Us Part II bez multiplayeru

Očekávaný hit od Naughty Dog nebude obsahovat režim pro multiplayer, a to navzdory tomu, že první díl mód pro online hraní měl. Vzhledem k tomu, že je TLOU příběhovou hrou, tak by to na její přijetí žádný vliv mít nemělo. Navíc slavné studio, které stojí za několika bestsellery, naznačuje, že je v přípravě ambicióznější onlinový projekt vycházející z online režimu původního TLOU.

V Japonsku se prodalo už přes 170 tisíc nových Switchů

Nintendo hlásí skvělé prodeje svého odlehčeného Switche Lite. Za první víkend se na domácí půdě Switch Lite skvěle prosadil a chlubí se číslem 178 000 prodaných zařízení. Menší, lehčí a pár funkcí zbavená varianta jedné z nejprodávanějších konzolí posledních let ukázala, že Nintendo handheldy umí jako nikdo jiný.

Začíná testování Projectu xCloud

Microsoft otevřel registrace pro preview své služby xCloud. Veřejné testování začně v průběhu října v USA, UK a Koreji, o přesném datu budou informování vybraní účastníci. V preview budou zpřístupněny hry Gears 5, Halo 5: Guardians, Killer Instinct and Sea of Thieves. Pro testování je zapotřebí telefon nebo tablet s Androidem (6.0 a vyšší), podporující Bluetooth 4.0, Microsoft účet a bezdrátový ovladač pro Xbox One. Microsoft na Play storu účastníkům zpřístupní aplikaci pro streamované hraní.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...