PlayStation: State of Play 2019

PlayStation: State of Play 2019

Zde jsou ta nejdůležitější oznámení ze State of Play.

Sony na své konferenci State of Play ukázalo řadu novinek, zejména ohlásilo očekávaná data vydání titulů, jako je Wattam (hra od vývojářů Katamari Damacy), nebo hry The Last Of Us Part II, která se předvedla v novém traileru.

TLOU 2 vyjde v únoru 2020

Očekávané pokračování dnes již kultovní hry od Naughty Dog si konečně zahrajeme v únoru příštího roku. První díl The Last of Us vyšel v roce 2013 na dosluhující PS3 a dočkal se remasteru na PS4 (ten dostanou předplatitelé služby PS Plus v říjnu zdarma) a jednoho DLC (Left Behind). Hra, která vyniká nádherně vykresleným post-apo světem, příběhem a postavami, si získala zástupy uctívačů, posbírala řadu cen a její hodnocení na Metacritics je úctyhodných 95 bodů. Od pokračování se očekávají doslova zázraky, nicméně studio Naughty Dog názorně ukázalo například na sérii Uncharted, že na pokračování svých her jsou opravdu machři.

Death Stranding bude mít PS4 Pro bundle

Očekávaný opus Hidea Kojimy, který je enfant terrible gamedesignu, vyjde už 8. listopadu. K této příležitosti vydá Sony také limitovanou sérii konzole PS4 Pro v designu sladěném se hrou. Bílá konzole pokrytá černými otisky ruko vypadá stylově, ale rozhodně nejzajímavější součástí bundlu je oranžový gamepad inspirovaný BB podem ze hry. Více informací o edici najdete na blogu Sony.

Humanity od Tetsuya Mizuguchiho jako nepopsatelná hra

Sony ohlásilo také VR hru od studia Enhance, které vede Tetsuya Mizuguchi, někdejšího segáckého vývojáře, který je od počátku fascinován virtuální realitou. Mizuguchi, který se podílel na vychvalovaných simulátorech, jako je Sega Rally Championship, Collin McRae Rally nebo Gran Turismo, byl kreativním ředitelem herní divize Segy United Game Artists, založil v roce 2014 Enhance, jehož je jediným zaměstnancem. Jeho Tetris Effect v mnohém předznamenává, jaké bude Humanity.

Remake Medievil ke stažení

Sony ukázalo také trailer k remaku Medievilu, kultovní hře, která vyšla na první PlayStation. Hra má vyjít 23. října, přičemž na PS Storu je k dispozici ke stažení demo. Sami se podívejte, jak se remake hack’n’slash klasiky s rytířem-kostlivcem v hlavní roli podařil. Na první pohled vypadá skvěle.

Wattam vyjde v prosinci

Poslední hra Keita Takahashiho, který stojí za Katamari Damacy, se nese v podobném duchu jako zmíněná hra. Zvláštní spleť tvarů, barev a bizarních figurek nabídne solo i co-op hraní a půjde rozhodně o nezapomenutelný herní zážitek, který vybočuje snad ve všech směrech.

Civilization VI oznámena na PS4

Šestá Civilizace vyšla na PC v roce 2016, rok nato následovalo vydání verze pro Nintendo Switch a v listopadu si klasickou tahovou strategii budou moci zahrát i majitelé PS4 (a také Xboxu One).

VR obsah

Sony si svůj VR systém pro PS4 náležitě hýčká, ostatně nikdo z konkurence nic podobného nenabízí, a na State of Play ukázal řadu zajímavých VR titulů, včetně Gorn, Espire 1: VR Operative, After the Fall, LA Noire: The VR Case Files či Space Channel 5: Kinda Funky News Flash.

Zdroj: Sony

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...