Google spustil předplatné Play Pass

Google spustil předplatné Play Pass

Krátce po úspěšném startu Apple Arcade se dočkali také uživatelé androidů. Služba je zatím k dispozici pro androidí zařízení v Americe, další země by měly následovat.

Google představil svou službu Play Pass, která stejně jako Apple Arcade, uživatelům zpřístupňuje prémiové hry bez reklam a in-game transakcí. Google v rámci své služby nabízí přístup k 350 hrám, první rok vyjde služba na 1,99 dolaru měsíčně. Tato zaváděcí cena je ale časově omezena, a to do 10. 10. 2019. Po uplynutí 12 měsíců bude Google účtovat 4,99 dolaru, tedy tu samou částku, za kterou je Arcade.

Obě služby, Arcade i Play Pass, jsou shodným konceptem – obě poskytují rozsáhlou knihovnu s prémiovým obsahem za měsíční předplatné. Jsou zde ale i rozdíly. Apple Arcade zpřístupňuje zejména exkluzivní tituly, tedy hry, které si na androidu nezahrajete, opačně to tak v případě Play Passu není. Místo toho ale Play Pass nabízí řadu cross-platform titulů, včetně několika, které se proslavily nejprve na iPhonech, jako je například Monument Valley. V nabídce je ale celý zástup zdařilých titulů, jako je Stardew Valley, Terraria, Star Wars: Knights of the Old Republic, Reigns: Game of Thrones, Titan Quest, Limbo, Lichtspeer, Mini Metro či Old Man’s Journey. Přidány by v brzké době měly být také hry This War of Mine nebo Cytus. Dle vyjádření Googlu budou další hry přidávány pravidelně každý měsíc.

Podstatným rozdílem je také to, že součástí Play Passu nejsou jen hry, ale také řada populárních aplikací (bez reklam), jako je AccuWeather, Facetune nebo Pic Stitch.

Zdroj: TechCrunch

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...