Chystá Microsoft Xbox handheld jako konkurenci pro Nintendo Switch?

Chystá Microsoft Xbox handheld jako konkurenci pro Nintendo Switch?

Nintendo neohroženě kraluje handheldové scéně. Co když by o svůj podíl na trhu projevil zájem i takový gigant, jako je Microsoft? Patentová přihláška z 9. července letošního roku naznačuje, že by se mohly stojaté vody handheldové scény trošku rozčeřit.

Podle patentu půjde o dotykové zařízení, které bude vypadat jako chytrý telefon, k jemuž se budou připojovat ovladače. Joypady budou umístěny po kratších stranách zařízení a budou umožňovat imersivnější herní zážitek připomínající hraní na konzoli. Zatím není jasné, zda bude zařízení určeno pro mobilní hry či bude schopné streamovat obsah z Xbox Live.

Na základě patentových dokumentů připravil designér Sarang Sheth z Yanko Designs několik renderů, jak by zařízení, které pracovně pojmenoval Xbox Cloud, mohlo vypadat. Na návrzích je ovladač (vycházející z klasického rozložení xboxového ovladače, včetně analogových páček a všech tlačítek) ve dvou částech, které se dají přidělat k displeji.

Podle návrháře budou ovladače komunikovat kromě zařízení také se sluchátky, a to přes Wi-Fi, ale budou také vybaveny vlastními reproduktory a audio jackem pro připojení sluchátek přes kabel. Ve svém shrnutí Sarang dodal, že bude mít ovladač vlastní nezávislé baterie, které budou vyjímatelné a bude je tedy možné vyměnit a prodloužit tak dobu „mobilního“ hraní. Samotné zařízení se podle něj bude nabíjet v dokovací stanici. Pokud jde o barevné variace, bude podle Sarangových odhadů k dispozici černá, bílá a šedá. Návrhy si od Saranga si můžete prohlédnout zde.

Sarang Sheth, Yanko Designs

Sarang Sheth, Yanko Designs

Kdy a v jaké podobě přijde nový handheld na trh, není zatím jasné. Po úspěchu Nintenda by ale bylo logické, kdyby do hry vstoupil i někdo další. Navíc se začíná čile spekulovat i o tom, že Sony vyrazí do boje s novým PSP.

Zdroj: T3, Yanko Design

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...