Na kolik vyjde next-gen konzole? PlayStation 5 šokoval cenou

Na kolik vyjde next-gen konzole? PlayStation 5 šokoval cenou

Na švédském MediaMarktu je možné předobjednat nový PlayStation 5 za 9 999 švédských korun (něco málo přes 1 000 dolarů), což je v přepočtu asi 24 000 korun.

Cena nových konzolí obvykle nestartuje příliš nízko, nicméně to, co se objevilo na MediaMarktu, zaskočilo i ty nejotrlejší. Sice žijeme v době, kdy podobnou cenu má jen stojánek na displej od Applu, ale i respektovaní analytici v případě PS5 předpovídali cenu okolo 500 dolarů, tedy zhruba 11 500 českých korun. Aktuální konzole PS4 startovala dokonce s cenovkou o zhruba 100 dolarů nižší, tedy 399 dolarů, a osmou generaci konzolí jednoznačně ovládla a chlubí se dvojnásobnými prodeji v porovnání s konkurencí v podobě Xboxu One. Napálit cenu konzole se Sony už v minulosti nevyplatilo (je fakt, že tuto svéráznou strategii si může dovolit jen omezené množství značek) – u PS3 kdysi odvážně nasadila startovací cenu 599 dolarů, což se odrazilo v tom, že se stal Xbox 360 králem obývacích pokojů a konzolového hraní.

Nic ale není definitivní, cena PS5 se ještě může změnit, jak je ostatně uvedeno i na švédském MediaMarktu. Informace jsou prozatímní a mohou se do vydání konzole, které má být v listopadu příštího roku, změnit.

Doposud se zatím jen hrstka konzolí vyšplhala na vyšší cenu, než je 500 dolarů – vzpomínku můžeme věnovat vedle PS3 ještě Neo-Geo AES, který se prodával za neskutečných (na svou dobu i na svou výbavu) 649,99 dolarů.

Pokud by se PS5 opravdu dostal na cenu přesahující 1 000 dolarů, šlo by tak o historický mezník a zřejmě i o historický fail (navzdory tomu, že se má konzole chlubit solidní hardwarovou výbavou). Navíc současný trend se ubírá naprosto jiným směrem a je více než pravděpodobné, že Microsoft přijde s extrémně levnou streamovací konzolí a k útoku se chystá také Google.

Zdroj: T3

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...