Nový VR systém pro playstationy bude bezdrátový s pokročilým eye trackingem

  • Gaming Ready
  • Novinky
  • Nový VR systém pro playstationy bude bezdrátový s pokročilým eye trackingem

Nový VR systém pro playstationy bude bezdrátový s pokročilým eye trackingem

Připravovaný next-gen VR systém pro konzoli Sony PlayStation 5 už získává jasné obrysy.

Informací o PS5 bylo zpočátku poskrovnu, což je dnes strategie, která nemusí padnout na úrodnou půdu. Informací a „leaků“ přibývá, a to i o příslušenství pro nadcházející systém. Magazín Inverse přišel na základě podaných patentů a ochranných známek s několika zjištěními týkajících se nového PSVR headsetu. K dispozici je tak řada detailů, včetně obrázku prototypu. Nový PSVR by měl stát 250 dolarů, měl by zvládat pokročilý eye tracking, vylepšení se má dočkat i samotná technologie snímání pohybu hlavy a celý systém má běžet bezdrátově, přičemž na jedno nabití vydrží v provozu až pět hodin.

V bližších specifikace patentů se objevilo také rozlišení 2 560 × 1 440, 120 Hz obnovovací frekvence a 220stupňové zorné pole. Další leak, který se objevil dříve, naznačoval také, že by mohlo Sony pracovat na vývoji VR rukavice s haptickou odezvou, která by, po spárování s novým systémem, mohla přinést dosud nejimerzivnější VR zkušenost.

Bohužel zatím není známo, kdy půjde nový systém, tedy PS5 i next-gen PSVR, do prodeje. Nejpravděpodobnější termín je druhá polovina roku 2020, a to zejména proto, že Microsoft již potvrdil, že v té době uvede na trh svou next-gen konzoli Xbox Project Scarlett.

Zdroj: Gamesradar

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...