Nintendo Switch Lite oficiálně potvrzen, do prodeje jde v září

Nintendo Switch Lite oficiálně potvrzen, do prodeje jde v září

Minulý týden učinilo Nintendo konec všem spekulacím a polovičním a neoficicálním informacím o nové mezigenerační konzoli a představila světu nový Switch Lite.

Nový Switch Lite je podle slov Yoshiakiho Koizumi, který vede v Nintendu divizi plánování a rozvoje, výhradně handheldová konzole rozšiřující rodinu zařízení Switch. Aby byla nová verze mobilnější než původní Switch, který svůj úspěch mimochodem vydobyl právě tím, že byl snadno přenositelný, je menší a lehčí. Jde o jednolité zařízení (postranní ovladače jsou napevno součástí těla konzole a nelze je oddělit), jak bylo ostatně očekáváno. Nové Nintendo Switch Lite bude k dostání ve třech základních provedeních – žluté, šedé a tyrkysové. V listopadu mají jít do prodeje také speciální edice Zacian a Zamazenta.

Koizumi také prezentoval, jak se nový Switch Lite liší od vlajkové lodi Nintenda – jako první a nejzásadnější rozdíl zdůraznil, že Switch Lite, jakožto výhradně handheldovou variantu, nebude možní propojit s televizí jako původní Switch. Opět s odvoláním na to, že jde o handheld také uvedl, že jsou ovladače součástí těla konzole, díky čemuž má být Switch Lite lépe přenosný (nicméně ti, kteří vlastni původní Switch by mohli namítnout, že v tomto případě jde asi o dost lichý argument a jsou-li oddělitelné joy-cony přidělané, tak prakticky není rozdíl mezi Lite a původní verzí, co se týče přenositelnosti).

V souvislosti s ovladači Koizumi také upozornil na to, že se liší od těch u originálního Switche – nejsou vybaveny IR pohybovým snímačem a není k dispozici funkce „HD rumble“, tedy vibrace, a pro hraní her, jako je například 1 2 Switch bude nezbytné použít přídavné ovladače (joy-cony lze samostatně dokoupit, čili zde bude daleko pravděpodobnější, že dokoupené joy-cony, které nejdou přidělat ke konzoli někde uživatel zapomene nebo ztratí).

Koizumi také potvrdil, že na novém zařízení půjdou hrát všechny tituly, které vyšly na původní Switch, respektive ty, které podporují „handheld mode“, což je u každé hry uvedeno na zadní straně krabičky.

Nové Nintendo Switch Lite půjde do prodeje 20. září s cenovkou 199,99 dolaru. Nintendo Switch Lite má zalistovaný i jeden z největších e-shopů s elektronikou u nás, který jako datum prodeje uvádí shodně 20. září a nasadil cenu 5 990,-, což ze Switche Lite v našich končinách rozhodně nečiní finančně atraktivní a všem dostupný handheld.

Lépe vybavená verze, o které se mluví jako o Nintendo Switch Pro, zatím oficiálně potvrzena nebyla. Nicméně se ukázalo, že prakticky všechno, co se minimálně půl roku „šuškalo“ o handheldovém Switchi, o kterém se mluvilo také jako o Switchi Mini, se naplnilo. Avšak pokud se u nás levnější varianta bude prodávat za cenu 6 000, tak Pro verze by klidně mohla v základu překročit i 10 000 korun.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...