Nintendo Switch Pro a Switch Mini: Co všechno víme

Nintendo Switch Pro a Switch Mini: Co všechno víme

Japonský videoherní gigant Nintendo letos přivede na trh novou konzoli, jak už jsme vás informovali dříve. S největší pravděpodobností půjde rovnou o dva modely veleúspěšné hybridní konzole Nintendo Switch.

Wall Street Journal na základě vyjádření blíže nespecifikovaného dodavatele dílů a softwarových vývojářů uvedl, že verze, o které se mluví jako o Switchi Pro, bude cílena na hardcore hráče a nabídne řadu vylepšení. Varianta Switch Mini bude oproti tomu určena pro hráče, kteří více přemýšlí o ceně, také proto bude o některé funkce a vylepšení ochuzena a bude v podstatě „lite“ verzí současného zařízení. V souvislosti s touto verzí se nejčastěji objevují spekulace, že nebude dockovatelná a bude mít napevno přidělané postranní ovladače (joy-cony). Konzole bude tedy pouze handheldová a nižší cena tak bude vykoupena tím, že nebude možné bez dalšího ovladače hrát ve dvou a budou logicky chybět vibrace. Podle odhadů analytika Michaela Pachtera bude cena lite verze Switche startovat na 199 dolarech (cca 4 500 korun). Pachter také očekává, že bude nový Switch Mini vybaven stejnou obrazovkou jako stávající verze, přičemž joy-cony budou napevno a nepůjde „switchovat“ (tedy měnit z handheldu na televizní konzoli pomocí docku).

Výrobce casů Honson dokonce „odhalil“ vizuál Mini verze a jejího casu. Obě konzole nebudou novou generací, ale spíše jakousi mezigenerační zastávkou na cestě k plnohodnotnému Switchi 2.

c-gamer_gaming_ready
Zdroj: Honson

Zdroj: Honson

Na japonské Gamepedii se zase objevily specifikace naznačující, jak bude pravděpodobně vybaven Pro model. Operační paměť by měla mít v porovnání se současným Switchem dvojnásobná, tedy 8 GB, navýšení by se mělo dočkat také interní úložiště, jehož kapacita by měla být u Pro verze 128 GB (současný Switch má přitom pouze 32 GB). Také se spekuluje o novém procesoru, možná pokročilejší verzi čipsetu Nvidia Tegra, postavené na stejné architektuře, aby byly přenositelné hry. Podle Gamepedie budou patřit mezi výhody nového SoC kratší načítací časy a vyšší frame rate. Switch Pro by měl také podporovat výstup ve 4K a 1080p displej (současný Switch má 720p).

Hry na Switch

Na nových verzích Switche budou hratelné všechny existující hry, co vyšly na Switch a vice versa. Očekávaný Matroid Prime 4 ale bohužel nebude vycházet souběžně s novými verzemi Switche – podle Nintenda byl původní vývoj odpískán a projekt začínají od základů budovat jiní vývojáři. Nicméně, na E3 2019 se Nintendo pochlubilo nástupcem veleúspěšného switchového titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a ačkoliv zatím nebylo datum vydání oficiálně ohlášeno, na novém hardwaru bude bez pochyb vypadat úchvatně.

Bohužel ale ani na E3 Nintendo o nových verzích Switche oficiálně nic neoznámilo. Není proto tedy 100% potvrzené, že budou dvě verze (ačkoliv tomu vše zatím známé napovídá), nebo datum uvedení na trh. Wall Street Journal na základě svých poznatků vypustil informaci, že by na trh měla nová Nintenda přijít letos v předvánoční sezóně.

Zdroj: Pocket-lint

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...