Fortnite vydělal v dubnu 300 milionů dolarů

Fortnite vydělal v dubnu 300 milionů dolarů

O jedné z neoblíbenějších her současnosti, Fortnite, jsme psali v minulém vydání. Jde o hru od studia Epic Games, která hráčům nabízí battle royale režim zcela zdarma. Hře se daří – podle SuperData Research Fortnite během dubna vygeneroval 296 milionů dolarů. Ptáte se, jak free to play hra vydělává? Odpověď zní: Mikrotransakce! Už krátce po vydání bylo jasné, že se…

O jedné z neoblíbenějších her současnosti, Fortnite, jsme psali v minulém vydání. Jde o hru od studia Epic Games, která hráčům nabízí battle royale režim zcela zdarma. Hře se daří – podle SuperData Research Fortnite během dubna vygeneroval 296 milionů dolarů. Ptáte se, jak free to play hra vydělává? Odpověď zní: Mikrotransakce!

Už krátce po vydání bylo jasné, že se Fortnite rychle stane hitem, což se záhy potvrdilo, a free to play model byl zárukou masivního rozšíření. Už v únoru vydělal Fortnite 126 miliónů dolarů, a poprvé tak předstihl i PUBG. Zatímco PUBG vyjde jako kompletní hra na 30 dolarů, Fortnite: Battle Royale vydělává na nákupech ve hře. Epic nabízí a prodává řadu doplňků do hry, jde zejména o kostýmy pro postavy, vítězné tanečky a podobné prvky, které nemají žádný vliv na výhru nebo hraní samotné. Tyto herní doplňky vyjdou doslova na pár drobných, přesto se kvůli rozšíření hry prodávají v takovém množství, že je výsledný efekt velice působivý.

Mobilní úspěch

Ale za výraznými úspěchy a vzestupem Fortnitu je daleko víc – například úspěšné uvedení na mobilní platformy. Po krátkém období beta verze pro iOS přišla v prvním dubnovém týdnu ostrá verze pro majitele iPadů a iPhonů. Uživatelé těchto zařízení, kteří Fortnite hrají, podle analytické společnosti Sensor Tower za jediný den utrácejí za nákupy v této hře přes milion dolarů. Ke konci měsíce také vzrostly nákupy díky přicházející nové sezóně hry a hráči si chtěli pořídit exkluzivní doplňky, jež už nebudou dále dostupné. Očekává se, že Fortnite ještě poroste, a to hodně! Epic Games plánují vypustit verzi pro Androidy v létě, v souvislosti s tím se očekává nová vlna hráčů.

Prize pool 100 milionů dolarů

Vývojáři také oznámili, že v prvním roce plánují dát do prize poolu soutěžních klání Fortnitu 100 milionů dolarů. Soutěže o peněžní odměny mají probíhat od letošního roku a překlenou se i do roku 2019. Pokud půjde vše podle plánů, což znamená, že Fortnite zůstane jednou z nejsledovanějších her na Twitchi a YouTube a budou se o něj čím dál více zajímat profesionální hráči, porostou i finanční odměny. Epic Games plánují tento měsíc obrovský event pro celebrity s názvem Fortnite Celebrity Pro Am, jehož se zúčastní 50 streamerů a 50 celebrit. Podle vlastního blogu Epic Games se chce společnost s Fortnite vydat trochu jiným směrem a hodlá se i v soutěžní sféře soustředit zejména na zábavnost a diváckou atraktivitu. Zatím není jasné, jak bude kompetitivní scéna Fortnitu přesně vypadat, zda půjde o jeden obrovský turnaj nebo o sérii menších turnajů po celém světě. V každém případě už teď je jasné, že prize pool 100 milionů dolarů na jednu sezónu dělá z Fortnitu nejlukrativnější kompetitivní hru současnosti (pro srovnání – Valve vyplatil za Dota 2 přes 140 mlionů dolarů, jenže šlo o 900 turnajů, které proběhly během pěti let).

Zdroj: Verge

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...